Triss - 2010-03-06 15:12:52

W tym temacie wypowiadamy się na temat naszych ulubionych mang i anime oraz wymieniamy je. Najlepiej, gdyby była również skrócona fabuła zawarta i kilka słów, nie tylko wymienione mangi.

Edit Nieco pozmieniałam.

Manga

Jeśli chodzi o mnie, czytam jak dotąd mangę Fairy Tail. [Edit] Również Naruto, ale nie od początku czytam mangę - w pewnym momencie zaczęłam czytać ostatnie chaptery. No, ale teraz o FT. Bardzo zachęcam do przeczytania. Początkowe chaptery może i nie do końca zachęcają, gdyż nie są takie ciekawe, ale tak jest chyba w każdym przypadku. Musi być to wprowadzenie w świat, przedstawienie bohaterów, ich zdolności, charakterów, fabuły.
To takie lekkie wprowadzonko, od razu ;)
Fairy Tail jest to shounen. Opowiada on o młodej, 17-letniej blondynce - Lucy, która bardzo chce wstąpić do gildii magów i ma na oku tą najlepszą - właśnie Fairy Tail. W między czasie poznaje chłopaka o imieniu Natsu i jego kota, Happy'ego. Natsu ma chorobę lokomocyjną ^^ Pewien mag, który podszywa się pod jednego maga z gildii - Salamandra - oszukuje dziewczynę i inne i usiłuje je porwać. Na ratunek przybywa jej prawdziwy Salamander - Natsu i po uratowaniu proponuje jej wstąpienie do Fairy Tail. Zgadza się oczywiście - co dalej się dzieje, przeczytajcie sami.
Może i to nie jest znowuż takie zachęcające, może brzmi dziwnie ale naprawdę takie nie jest. Fabuła się rozwija, jest bardzo ciekawa, poznajemy wielu bohaterów z własnymi, ciekawymi historiami, z których wątek często pojawia się w trakcie serii, rozwija się. Poznajemy cały, ciekawy świat. Manga wydawana jest do dziś. Polecam i zachęcam do czytania jeszcze raz.
Mam w planach również przeczytanie mangi "Saiyuki". Słyszałam, że jest naprawdę ciekawa. A że to shounen, to tym bardziej.
Edit
Teraz już co nieco więcej czytam, ale to w odpowiednim temacie - czyli o mangach które czytamy i anime, które oglądamy.


Anime

Anime oglądam dwa, właściwie prawie trzy.
Jedno z nich to Naruto. Wydaje mi się, że powinno o nim kilka osób słyszeć, jak nie więcej - w każdym razie, również polecam. Fabuła ciekawa, plecam innym. Możecie sobie o nim poczytać tu, w dziale, poza tym w internecie również.
Mówiąc krótko, opowiada o młodym ninja - Naruto. Jest on w pierwszej serii bardzo dziecinny i dość nadpobudliwy, jednak w drugiej serii na szczęście się to zmienia. Jest najmniej zdolnym z początku ninja w klasie. Ma w sobie zapieczętowanego demona, Kyuubi'ego, lisa o dziewięciu ogonach który kiedyś napadł na wioskę i dokonał wielkich szkód. Przez to w młodości był bardzo samotny i opuszczony. Tak jest również i teraz, ale na szczęście ma naprawdę wielu przyjaciół. Jego celem jest zostać Hokage - przywódcą i najsilniejszym ninja w wiosce. Etc., podczas trwania serii stanie się potężniejszy i tak dalej, zachęcam do oglądnięcia. Początkowe odcinki również są nie do końca ciekawe, ale wprowadzające.
Drugie z nich to oczywiście Fairy Tail. Jest w nim inna trochę kreska - tj. sposób rysowania - niż w mandze, acz podobna. Fabułę opisałam już wcześniej. Jednak to jest trochę zmienione, gdyż ma być bardziej łagodne jakby. Dla wielu jest to minusem i dla mnie trochę też, jednak miło się to ogląda, mimo wszystko.
Edit Co oglądam - jak wyżej napisałam, jest to wszystko napisane w odp. temacie, choć nie napisałam wszystkich których "skosztowałam" po trochę ale mi nie przypasowały.

A jakie są wasze ulubione mangi, anime które oglądacie ?

gta liberty city kody na psp wpływ biologicznych podstaw na życie społeczne po wpisaniu hasla laptop sie wylogowuje kapsaicyna tabletki-cena kod błedu 515