Triss - 2009-07-21 21:49:49

100 lat przed akcją bajki Aang , 12 letni mag powietrza zostaje poinformowany o tym że jest Awatarem. Zwykle awatara informuje się o tym że nim jest gdy skończy 16 lat , ale Naród Ognia jest blisko wygrania wojny i zapanowania nad światem. Przestraszony ucieka ze Świątyni na swoim latającym Bizonie Appie , ale sztorm zmusza go do popadnięcia w hibernacje. W pierwszym odcinku Katara razem z bratem Sokką znajdują zahibernowanego Aanga i wyciągają go z bryły lodu. Od tej pory podróżują razem z nim pomagając mu opanować 3 pozostałe żywioły - Wodę , ogień i powietrze.

Wszystko kręci się wokół tego  że Aang podróżuje i uczy się trzech żywiołów - magii wody, ziemi i ognia. W kiędze 1 i 2 przeszkadza mu Zuko  Zhao i ogólnie naród ognia.

Co się dzieje dalej w księdze 3 ? Jeśli chcesz mieć niespodziankę - nie czytaj tego.

Do Aanga i jego grupy dołącza z trudem Zuko. Jednakże, tym razem nie ma niecnych zamiarów. Zmądrzał, zrozumiał, że ważniejsze jest bezpieczeństwo świata, że jego ojciec to szaleniec, albo jak kto uważa - zły człowiek, więc postanowił uczyć Aanga magii ognia. Był bardzo wymagający i surowy, jak to Zuko. Ostatecznie, gdy nastaje czas walki Aanga z lordem Ozai'em, Aang z trudem pokonuje, bo nie ma zamiaru zabijać Ozai'a. Pozbawia go zdolności magicznych - z tego co wiem - osłabia go, po czym nasz Lord trafia do więzienia. Zuko w między czasie pokonuje Azulę, która zagrała nieczysto, z Katarą. Gdy już wszystko się kończy, Zuko zostaje władcą Narodu Ognia, nastaje pokój, a na koniec nasz Aang całuje się z Katarą ;) Tak więc, wszystko kończy się Happy Endem.

za ile kasuje sie umki margonem kruk tatuaż symbolika zawroty glowy opuszczony szpital psychiatryczny power rangers źli