#1 2009-10-18 21:20:13

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Soul Hunter

Gatunek: Action, Fantasy, Shounen, Super Power
Typ: TV
Odcinki: 26
Data produkcji: 03.07.1999 - 25.12.1999
Akcja Soul Hunter umiejscowiona jest w starożytnych Chinach, a fabuła oparta na zbiorze na poły fantastycznych nowel, należących do klasyki literatury tego państwa. Główna intryga obraca się wokół postaci niejakiego Taikoubou, młodego doushi (wg. wierzeń wschodnich - nieśmiertelny, obdarzony niezwykłymi mocami duchowymi), wysłanego z misją pokonania kilkuset złych czarowników. Wśród nich poczesne miejsce zajmuje Dakki - konkubina cesarza, sprawująca faktyczną władzę nad Państwem Środka. Prócz tej dwójki antagonistów przez ekran przewija się bogata galeria różnorakich postaci: dworzan, cesarzy, panów feudalnych, wodzów, wojowników i czarowników, pełniących mniej lub bardziej doniosłe role. Imponuje fakt, że mimo ciągłego pojawiania się nowych bohaterów i ich niezwykłej wprost rotacji, twórcom udało się w dość przekonujący sposób zarysować większość z nich - tylko nieliczne wątki pozostają niezamknięte i zagadkowe. Intryga, niezwykle zresztą ciekawa, toczy się na kilku płaszczyznach jednocześnie, a autorzy ustrzegli się niekonsekwencji, prowadząc ją iście po mistrzowsku. W tym samym czasie, gdy drużyna Taikoubou zmaga się z nieprzyjaciółmi, zbuntowane prowincje toczą krwawą wojnę, a dwór knuje skomplikowane intrygi. Każdy widz znajdzie tu coś dla siebie.

Wygląd postaci i obraz świata pokazane są w serii przynajmniej dziwne. Z jednej strony mamy bowiem zwykłych ludzi, chłopów i żołnierzy, których przedstawiono w sposób dość realistyczny, odzianych w ubrania zapewne pochodzące z omawianej epoki. Z drugiej natomiast - dziwacznie wyglądających seninów i doushinów oraz ich jeszcze dziwniejsze wierzchowce i pojazdy oraz futurystyczne niemal wnętrza ich siedzib. Mimo że początkowo wygląda to trochę niepokojąco, to jednak szybko można się przyzwyczaić.

Oprawa graficzna jest przyjemna, utrzymana w żywej, bajkowej tonacji. W oczy rzucają się liczne ujęcia z wykorzystaniem grafiki komputerowej. Walki wyglądają bardzo efektownie. Żadnych niedostatków kreski nie zaobserwowałem. Muzyka, jaką słyszymy, jest jeszcze lepsza niż grafika, wiele utworów zasługuje na dokładniejsze przesłuchanie.


http://www.baje.pl/photos/movies/2373.jpeg
Taikoubou- jest główną postacią Soul Hunter'a. Był człowiekiem zanim stał się doushi (nieśmiertelny). Woli negocjować niż walczyć. Jego status na Konron Mountain jest taki sam jak 12 sennins (wyższe zaszeregowanie nadprzyrodzonych ludzi z magicznymi siłami) ale on nie jest jednym z 12 ponieważ jest zbyt leniwy żeby się uczyć. Taikoubou jest bystry i ma chłopięce spojrzenie ale tak naprawdę ma już 72 lata. Został wysłany przez Genshitenson`a z misją "Houshin Project" (Polowanie na dusze). Taikoubu nie chciał podjąć się zadania lecz nie mając zbytnio wyboru ruszył z misją na Ziemie. Przeszłość Taikoubou jest smutna. Jego wioska została zaatakowana przez wojska Dakki (liderka złych czarodziejów) i tylko jemu z kilkoma przyjaciółmi udało się uciec. Jako 12 letni chłopiec został zabrany przez Geishitenson'a na górę Konron. Jego największym marzeniem jest stworzenie Nengankai (świat śmiertelny, Ziemia) w który senins nie będą ingerować, chce ludzi uczynić wolnymi, to jest też jeden z powodów dla których chce zabić Dakki. Taikoubou posiada potężną broń "Dashinben" (z wyglądu przypomina antenę radiową) , którą otrzymał przed rozpoczęciem Houshin Project od Genshitenson`a. Broń umożliwia mu atakowanie przeciwnika i jednocześnie obronę. Taikoubou jest uprzejmy, serdeczny, inteligentny, zawsze jest skłonny poświęcić życie by ratować przyjaciół albo rodzaj ludzki. Razem z przyjaciółmi i rei jyuu (duchowe stworzenie), Suupuushan, podejmuje się wykonać powierzone mu zadanie.


http://i33.tinypic.com/2na0cbp.jpg
Suupuushan- jest bardzo cierpliwym i ogólnie troszczącym się zwierzęciem. Suupuu jest rei jyuu (duchowym stworzeniem), który został wyznaczony do pomocy Taikoubou. Jest zmuszony znosić wszystkie błazeństwa swego pana i jego sprzymierzeńców. Chociaż czasami musi się wstydzić za swego pana jest lojalnym przyjacielem. Suupuu nie walczy, choć może być bardzo groźny.


Shinkouhyou
- jak twierdzi nie stoi po żadnej stronie, tylko wszystko obserwuje, bawiąc się przy tym. Jest rywalem Taikoubou i wykazywał duże wręcz nie zdrowe zainteresowanie jego osobą. Jest przyjacielem Fugen'a, także między nim a KiHatsu rozwija się przyjaźń.


http://youzen.ext.b2.fi/_error/youzen_l00.jpg
Youzen- jest bardzo potężnym doushi, jednym z najsilniejszych wojowników na Konron. On także odmówił przejścia na wyższy poziom (sennin) z powodu braku czasu jaki musiałby poświęcić na prace nad samym sobą.Ma zdolność zmieniania się, czyli transformacji w osoby lub rzeczy. Gdy się przemienia w osoby lub rzeczy to również przejmuje ich zdolności. W senkai (nieśmiertelny świat, Niebo) prócz niego zdolność transformacji posiada jeszcze Ko Kibi, druga siostra Dakki. Bardzo ważny jest dla niego wygląd a szczególnie jego długie niebieskie włosy. Opiekuje się swoimi towarzyszami, ale boi się zaprzyjaźnić z kimkolwiek oprócz swego mistrza Geishitenson`a ponieważ pamięta o tym, że nie zawsze był czarodziejem.


http://www.geocities.com/impact_blue23/raishinshi.jpg
Raishinshi- jest 100 synem Kishou. Po zabraniu go przez Białego Żurawia na górę Konron staje się doushi z kłami i skrzydłami. Ogólnie jest w gorącej wodzie kąpany. Raishinshi jako cel życia obrał sobie pomoc biednym. Kiedy Taikoubou usłyszał o nim, chciał, aby Raishinshi przyłączył się do niego. Po walce, w której Raishinshi niestety przegrywa przyłącza się do Taikoubou aby pomóc mu w dokończeniu misji "Houshin Project". Bronią Raishinshi są skrzydła, które wzywają wiatr i błyskawice. Posiada pazury, które znajdują się wokół przegubów i stóp. Jego broń jest potężna, choć bez niej jest również dobrym wojownikiem. Raishinshi ma ciemną skórę, świetną fryzurę (niebieską) i kły. Jest uprzejmy i troszczy się o ojca, co powoduje pewne podobieństwo do Nataku. Pomimo, że z Nataku zawsze walczy to akurat ta dwójka stanowi świetną parę.


http://i35.tinypic.com/if4apt.jpg
Nataku - Reinkarnacja Kwiatu Lotosu. Nataku Jest chłodny i nigdy się nie uśmiecha, nie pokazuje emocji ani uczuć, chyba, że coś grozi jego matce. Nie jest naturalnie urodzonym człowiekiem, wokół brzucha matki pokazało się żółte światło a Nataku jak gdyby z niej wyszedł. Jego ciało to praktycznie paopei (broń). Nataku prawdopodobnie został stworzony przez Taiitsu Shinjin'a lub przez jednego z obłąkanych uczonych z Konron. Nataku jest twardy na zewnątrz ale tak naprawdę ma serce na miejscu i potrafi być dobry i wyrozumiały. Troszczy się o matkę. Próbował zabić ojca, gdy się dowiedział, że zniszczył grób, który jego matka budowała dla niego, po tym jak Nataku zginą. (To zdarzyło się, gdy wraz z matką był nad strumieniem. Jego ciało zareagowało z wodą i przypadkowo zabiło mieszkańców rzeki. Trzeci syn potężnego Wodnego Smoka, który zamieszkiwał rzekę chciał zabić Nataku i jego matkę. Nataku w obronie matki wyrzuca mankiet i jednym strzałem zabija smoka. Wodny Smok, gdy się dowiedział o śmierci syna żąda od Nataku poddania się lub będzie niszczył domostwo jego ojca. Nataku z obawy przed tym, że matce może się coś stać poddaje się i ginie. Matka buduje mu piękny grób, lecz ojciec niszczy go z obawy przed gniewem smoka. Ojciec rzuca urnę w rzekę mając nadzieje, że to rozwiąże problem. Jednak sennin (Taiitsu Shinjin, jego mistrz) zabiera urnę i Nataku odradza się jako Kwiat Lotosu).Co do jego broni to posiada on dwa pierścienie na przedramionach, których często używa do ataku na przeciwnika, a pod jego stopami znajduje się para kół, które umożliwiają latanie. Jego ubranie także jest bronią. Która np.: reaguje na wodę. Na jego czole znajduje się pas, który prawdopodobnie również jest bronią, choć nie zostało to pokazane w anime.http://images.absoluteanime.com/soul_hunter/kou.jpg
Kou Tenka- jest najstarszym synem Kou Hiko i uczniem jednego z Bogów góry Konron. Jest doushi a jego bronią jest świetlny miecz. Wieść głosi, że nikt nie jest w stanie pokonać Kou Tenka'i w otwartej walce. Tenka za wszelką cenę chce być taki jak jego ojciec, który jest dla niego wzorem do naśladowania. Zwykle w ustach trzyma papierosa lub ma przy sobie jabłko.


http://i36.tinypic.com/24g9hr4.jpg
Chuu'oh jest cesarzem Dynastii Yin a raczej nim był, ponieważ znajduje się pod całkowitą kontrolą Dakki i teraz to ona wydaje rozkazy. Nie robi nic poza obsługiwaniem i uszczęśliwianiem jej.


http://republika.pl/blog_za_3963077/5246913/tr/kou.jpg
Kou Hiko (Buseiou)- był generałem wojsk Dynastii Yin. Pracował dla Chuu'oh do momentu, gdy jego żona i siostra giną. Wtedy to Kou Hiko opuszcza Dynastię Yin aby pracować dla Seiki i Kishou. Ma dobre serce i jest wysoko wykwalifikowanym wojownikiem.


http://zire-0.w.interia.pl/szablon_obrazki/1_dakki.jpg
Dakki- ukazuje się jako młoda, atrakcyjna i inteligentna dziewczyna. W rzeczywistości jest youkai sennin i przejmuje kontrolę nad cesarzem Dynastii Yin dzięki jednemu z paopei "The Temptation" (Pokusa). Jest bardzo silna i nawet Bunchuu nie dał rady jej ostatecznie pokonać.


http://i37.tinypic.com/2ebeikg.jpg
Genshintenson - Twórca projektu Houshin. Podlegają mu wszyscy sennin i doushi z Góry Konron. Posiada siedem najpotężniejszych paopei. To on podjął się trenować Taikoubou. Chce wpływać na los Świata Śmiertelników (Nigenkai). Jest tajemniczy, nigdy nikt do końca nie zna jego planów.


http://republika.pl/blog_za_3963077/5246913/tr/bunchuu.jpg
Bunchuu- Najsilniejszy sennin z Kingouton (przeciwieństwo Konron), właściciel wspaniałej i bardzo potężnej Super Paopei (broń). Jest lojalny wobec Dynastii Yin i cesarza Chuu'oh. Oskarża Hiko o zdradę zarówno w stosunku do Dynastii Yin jak i do ich przyjaźni. Szczerze nienawidzi Dakki ponieważ to ona doprowadza Dynastie Yin do upadku. Jest bardzo uparty, inteligentny i należy do nielicznego grona osób, które w walce z Dakki mają szanse na zwycięstwo.


http://i33.tinypic.com/j0e5wi.jpg
Kishou- Władca Zachodniego Regionu. Był dobrym i troskliwym władcą, który ponad wszystko stawiał dobro swych poddanych. Miał stanąć na czele nowej Dynastii Shuu po tym jak Dynastia In upadła. Jednak nigdy do tego nie doszło gdyż umarł a na jego miejsce wszedł jego syn Kihatsu.

Ostatnio edytowany przez Agrael (2009-10-19 21:32:37)


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#2 2009-10-19 19:31:02

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Soul Hunter

Zdjęcia Nataku i Suupuushan nie ma. Popraw proszę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.77rgdh.pun.pl życzenia na śwęta wódka koks stefan klosinski ile kosztuje vip na minecraft jpmt2