Avatar - Legenda Aanga

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-11-14 17:42:21

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Omashu

Omashu to miasto stworzone przez Omę z miłości do Shu. To wspaniałe miasto, lecz teraz wojna po raz kolejny wejdzie w jego spokojne mury.

Kenji pod kilku drobnych potyczkach dociera w końcu w okolice Omashu. Wojownicy ze wszystkich okolicznych miasteczek zebrali się aby wspomóc armię Kenjiego. I po raz drugi Omashu znalazło się w poważnym niebezpieczeństwie.
- Miejmy nadzieję że nasi szpiedzy nas nie zawiodą - Mruknął sam do siebie Lee
Gdy armia zaczyna się zbierać w pobliżu mostu. W ich stronę biegła grupka ludzi to byli szpiedzy. Po chwili było słychać głośny huk. Brama została wysadzona i nic już nie stało na przeszkodzie aby Kenji mógł wkroczyć do miasta. Rozległ się dźwięk bębnów wojennych tysiące głosów wznoszą okrzyk bojowy rozpoczął się atak...

Zwycięstwo.  Gdy brama padła rozjuszeni żołnierze Kenjiego oraz ich sojusznicy nie napotkali wielu trudności. Magowie Ziemi bronili się na próżno i wnet zostali pokonani. Nie mogli się równać z przeważającymi siłami Kenjiego oraz ich wolą zwycięstwa.
-Dziękuje za pomoc, wielki panie.- Powiedział przywódca wieśniaków kłaniając się.
- Od tej pory będziemy szli za tobą aż do dnia naszej śmierci. Mam nadzieję że to miasto będzie miało większą korzyć dla ciebie niż dla twoich wrogów. Gdyż nasi ludzie będą ci służyć bardziej ochoczo . Witaj w Omashu o wielki.
Po zdobyciu miasta Kenji dokładnie je przeszukał i znalazł to czego szukał miecz Agraela. Artefakt ten wzmocnił  moc magii ognia Kenjiego. Kenji wie że jego siły są zbyt rozciągnięte i dopiero za kilka dni jego armie będą mogli ruszyć dalej. Co do króla Bumiego po prostu zniknął. Lecz nie warto się tym przejmować dziś świętujemy zwycięstwo i początek nowego Imperium. Do czasu zwarcia szyków Kenji postanowił zostać w Omashu w celu poznania jego sekretów.

Kenji ledwo wierzył własnym uszom gdy wódz Wojowników Słońca prosił o posłuchanie. By błagać go o pomoc przeciwko zbuntowanym Magom Ognia. Kenji dobrze wie że Wojownicy Słońca służą żywiołowi Ognia  ale w odróżnieniu od zwykłych magów ognia ich moc jest o wiele większa. I dlatego Kenji był tak zdziwiony gdy ci wojownicy przybyli prosić go o pomoc.
- Miałem straszliwą wizję o  Wielki .- Zaczął Wódz- Niebezpieczeństwo o którym mówię nadejdzie za miesiąc.
Na własne oczy zobaczyłem je na niebie, słońcu i gwiazdach. Gdy minie miesiąc chciwi magowie ognia którzy od zawsze zazdrościli nam naszej potęgi postanowią zaatakować naszą spokojną wyspę. Ogromna armia zaleje naszą wyspę większa niż jakakolwiek inna którą byliśmy wstanie odeprzeć. Potem płomienie zaćmią blask Słońca, a krew będzie padała obficiej niż deszcz. Deszcz krwi zatopi naszą wyspę nasz zakon a także wszelkie wspomnienie o nas. Wszystko to jest zapisane na niebie. Tylko jeden człowiek może nas ocalić przed zawistnymi magami ognia, a tym człowiekiem jesteś ty Lordzie Smoku. Zbierz swoją armie i obroń nas.
Wolimy żyć pod twoim panowaniem. Jeśli nam pomożesz wszyscy nasi wojownicy wesprą cie w tej trudnej walce, a potem zapewnisz nam ochronę. Ran i Shao mi to powiedzieli.
Po chwili wódz odszedł a Kenji zmieszany tym co usłyszał nie wiedział co robić musiał by walczyć przeciwko dawnym krajaną. Jednak po chwili zdecydował.
- Lee.
- Tak mój panie.- Odpowiedział wchodzący do komnaty Lee.
- Zbierz wojowników niech rozpoczną ćwiczenia mają być gotowi w ciągu 3 tygodni.
- Będzie jak rozkażesz.- Odpowiedział Lee i wyszedł z sali.
Kenji zaś zamyślił się nad tym jak ochronić Wyspę Słońca i poradzić sobie z tak odpowiedzialnym zadaniem.

Ostatnio edytowany przez Agrael (2009-11-15 08:50:47)


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#2 2010-01-14 18:17:31

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Omashu

Z nudów postanowiłam wybrać się do Omashu. Kiedy do jechałam tam zorientowałam się, że wyglądało on o inaczej niż wcześniej. Było bardzo zniszczone, dużo budynków wyglądało jak ruiny, na ulicach wiele ludzi żebrało. Zdziwił mnie ten widok, to miasto zawsze było pełne życia, zdziwiona udałam się do pierwszej lepszej herbaciarni. Jednak mój wybór bez wątpienia był zły. Wewnątrz lokalu było ciemno i śmierdziało tam stęchlizną, bez wątpienia przy stolikach siedziały same szumowiny. Jednak nie zniechęciło mnie to usiadłam przy pustym stoliku i zamówiłam herbatę.


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#3 2010-01-15 13:26:22

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Omashu

Nagle do herbaciarni wszedł Kenji w towrzystwie gwardi przybocznej. Na ich widok większość herbaciarni opustoszała. Nagle Kenji zauważył dziewczynę o której wspominał jej Agrael. Kenji rozkazał strażniką poczekać na zewnątrz i pośpieszyć odbudowę głównej ulicy.
- Witaj nieznajoma mam wrażenie że to o tobie wspominał mój dawny mistrz Agrael.- Powiedział i usiadł na przeciwko niej.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#4 2010-01-15 16:19:17

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Omashu

- Agrael? Ach tak pamiętam... - Po chwili się domyśliłam, że nowo poznany towarzysz powiedział "dawny" - A tak właściwie to wiesz może, czy wrócił tam gdzie chciał wrócić?


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#5 2010-01-15 19:07:13

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Omashu

- Wrócił kilka miesięcy temu ja kontynuje jego dzieło. Omashu jest moje zanim ruszę dalej muszę odbudować miasto i pozbyć się rebeliantów którzy utrudniają mi pracę ale zdążyłem odbudować wschodnią część Omashu. Spójrz na tych ludzi  starają się migać od obowiązków kiedyś byli elitą tego miasta teraz są zwykłymi cieślami. W samym mieście jest względnie spokojnie do czasu póki tu jestem jeśli wyjadę może wybuchnąć powstanie a ja nie mam ochoty ciągle wracać. Mam o wiele ambitniejsze cele. Agrael mówił że można ci zaufać. Gdy skończę z Omashu ruszę na Ba Sing Se. Jednak do tego jeszcze droga daleka.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#6 2010-01-16 14:19:02

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Omashu

- Cieszę się, że udało mu się tego dokonać. Ba Sing Se powiadasz? Rzeczywiście jesteś bardzo ambitny. Słyszałam, że panuje w nim teraz Long Feng. Możesz mieć małe problemy z zdobyciem go... - Napiłam się herbaty i zapytałam się przyjaciela Agraela. - Jednak jednego nie rozumiem... Po co mi to mówisz?


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#7 2010-01-16 16:34:14

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Omashu

- Bo może będziesz wstanie mi  pomóc.  Co do Ba Sing Se to prędzej czy później padnie jest to tylko kwestia czasu kiedy złoże wizytę z moimi najlepszymi odziałami. Jednak zanim to nastąpi muszę wiedzieć czy walka będzie konieczna nie potrzebuje śmierci Long Fenga tylko jego posłuszeństwa. I tu mogę mieć dla ciebie małe zadanie.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#8 2010-01-16 17:08:55

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Omashu

- Dla mnie powiadasz? - Zamyśliłam się na chwilkę. Ciekawa byłam, czy będzie to zadanie podobne do tych które dawał mi Agrael. Jednak chciałam znać powody dla, których on to robi i... KIM ON W OGÓLE JEST?
- Mimo wszystko chciałabym pierwsze wiedzieć kim jesteś i po co to robisz?


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#9 2010-01-16 17:23:30

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Omashu

-Jestem Kenji mój cel jest prosty mam zamiar zjednoczyć kraj pod swoim sztandarem w imię większego dobra dopóki Dai Lee rządzi w Ba Sing Se doputy zepsucie będzie szerzyło się na cały kraj. A po drugie to była wola mego mistrza. Zadanie dla ciebie jest banalnie proste o ile jesteś zainteresowana.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#10 2010-01-16 17:38:43

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Omashu

Wysłuchałam do końca Kenji'ego i pomyślałam, że jego cel jest ważny, i że to co robi nie jest złe więc mogę mu pomóc.
- Dobrze więc wtajemnicz mnie w twój plan. - Powiedziałam do mojego towarzysza.


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#11 2010-01-16 17:43:56

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Omashu

- Masz tu list w którym napisałem do Long Fenga jeśli mu ho dostarczysz i przyniesiesz mi odpowiedź będę zobowiązany.- Powiedział Kenji i położył na stole list.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#12 2010-01-16 18:12:33

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Omashu

Wzięłam list i zapytałam się.
- A co jest w tym liście?


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#13 2010-01-16 18:21:47

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Omashu

- Skoro tak cie to ciekawi to ci powiem.
,,Long Feng zanim wyrzucisz ten list do kosza przeczytaj go.
Mam dla ciebie propozycje nie do odrzucenie.
Dotarły do ciebie pogłoski o tym że Omshu jest moje i
to że to ja kontroluje wszystkie drogi morskie do narodu ognia.
Ale do rzeczy. Wkrótce mam zamiar zdobyć Ba Sing Se i daje ci wybór.
Możesz ze mną walczyć i najpewniej zginiesz próbując. Lub oddać
mi miasto dobrowolnie wzamian  będziesz dalej rządził ale,
rozkazy będziesz otrzymywał od mnie. Miej na uwadze fakt że ty
jesteś uwięziony za murami Ba Sing Se ja zaś kontroluje lub wkrótce
będę kontrolował ziemie poza murami a później i Ba Sing Se.
Zastanów się dobrze bo życie wielu w tym twoje zależy od twojej
decyzji.''
                                  Podpisano Lord Kenji

Ostatnio edytowany przez Agrael (2010-01-16 19:33:36)


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#14 2010-01-16 18:53:16

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Omashu

Lord... jakże mnie to rozbawiło, aż się do siebie uśmiechnęłam. Wszyscy w świecie wojen są tacy stateczni i poważni. Nie wiedziałam dlaczego ogarnął mnie dobry humor. Może dlatego, że znowu miałam jakąś przygodę. Pewnie dlatego.
- Dobra to ja idę. - Powiedziałam z ciągłym uśmiechem na twarzy [nie umiałam powstrzymać uśmiechu ]. Zapłaciłam za herbatę i ruszyłam do Ba Sing Se wręczyć Long Fengowi list.


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#15 2010-01-16 19:40:28

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Omashu

Kenji wyszedł i postanowił wzmocnić straże oraz pośpieszyć budowniczych. Musiał być gotowy zareagować jak najszybciej.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobiofwars.pun.pl www.kings-of-hell.pun.pl www.korsarz.pun.pl www.rbd-rebelde-rbd.pun.pl www.lekarski3.pun.pl