Avatar - Legenda Aanga


#1 2010-01-23 18:00:43

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Opowiadanie.

Można to uznać za zabawę, ale nie do końca - każdy, kto zechce pisać musi wymyślić co najmniej jednego bohatera i umieścić (na tej "podstronie") informacje o nim, czyli pełne imię, wiek, rasę, charakter, wygląd (może być zdjęcie lub opis) i przede wszystkim - krótką historię. Świat, w którym wszystko się dzieje jest całkiem (a może nie całkiem...) zmyślony. Zabawa polega na dopisywaniu ciągu dalszego. A! I najważniejsze - narracja jest trzecioosobowa. Nie będziemy nikogo faworyzować i wszyscy będą mogli opisywać historię nie tylko wymyślonych przez siebie bohaterów. Miłej zabawy. ^^

Zapadła noc. Niebo rozświetlały gwiazdy i księżyc, którego blask odbijał się w kryształowej tafli jeziora. Owe jezioro znajdowało się w środku lasu. Na pniu obok siedziała dziewczyna wtulona w czarny płaszcz. Nagle usłyszała szelest dobiegający z krzaków. Ostrożnie podeszła do nich i uchyliła gałęzie. Jej oczom ukazał się mały zając. Westchnęła. Odwróciła się więc i...

Ostatnio edytowany przez Mikuu (2010-01-23 18:24:56)

Offline

 

#2 2010-01-23 20:09:29

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Opowiadanie.

... ruszyła w stronę jeziora. Siadła przy nim i wpatrywała się w przepięknie błyszczącą wodę, rozmyślając. Bardzo jej się tu podobało, lubiła bowiem takie miejsca. Ten sam zając, którego ujrzała w zaroślach, przykicał niepewnie do dziewczyny i położył przy niej. Nie wzbudził jednak większego zainteresowania u dziewczyny. Wyciągnęła spod płaszcza notes i poczęła w nim coś zapisywać. Schowała go z powrotem pod płaszcz i położyła się na plecach, wpatrując się w gwieździste niebo...

Offline

 

#3 2010-01-24 12:14:34

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Opowiadanie.

...zasnęła. Obudził ją dopiero głos dobiegający zza drzew. Yumi wstała i ruszyła w stronę głosu. Była na wpółprzytomna. Obijała się o drzewa, a kolce niektórych krzewów wbijały się w jej delikatną białą skórę. Czuła, jakby jej nogi były z waty. W końcu doszła do źródła. Uchyliła gałęzie sosny, a jej oczom ukazał się...

Offline

 

#4 2010-01-24 16:03:00

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Opowiadanie.

... chłopak o białych włosach, szarej skórze i długich, spiczastych uszach. Siedział kawałek dalej od niej, oparty o drzewo naprzeciwko niej. Obok niego w ziemię wbite były dwa miecze. Spojrzał na Yumi. Wstał niespokojnie
- Kim jesteś.. ? - Spytał się. Dziewczyna..

Offline

 

#5 2010-01-24 16:59:50

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Opowiadanie.

...przetarła oczy i jak zahipnotyzowana wpatrywała się w chłopaka. Minęło sporo czasu, od kiedy o raz ostatni widziała jakiegoś człowieka. Jednak nie przypominał jej za bardzo człowieka. Zastanawiała się, kim jest owy przybysz. Po chwili ocknęła się i załamanym głosem powiedziała jakby sama do siebie.
- N-Nazywam się Yumi... Yumi Awai.
Podeszła bliżej nie zważając na ostre klujące kolce jeżyn.
- A ty...? Jak się nazywasz? - zapytała.
Chłopak...

Offline

 

#6 2010-01-24 17:17:14

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Opowiadanie.

... ukłonił się, po czym odparł dziewczynie -
- Nazywam się Errdeghar Lethari..
Dziwił się, że spotkał kogoś nie dość że w tym miejscu, to jeszcze o tak bardzo późnej porze. Myślał, że jest całkiem sam. Po chwili ciszy spytał dziewczyny -
- Co tu robisz o tak późnej porze ?
Yumi..

Offline

 

#7 2010-01-24 17:36:03

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Opowiadanie.

...nie wiedziała, co ma powiedzieć, bowiem ciągle była lekko rozkojarzona.
- J-Ja...? - zdziwiła się - Wędruję... wędruję po świecie... los przygnał mnie tutaj, więc jestem... - powiedziała cicho chwiejąc się na nogach - A co ty tu robisz...? Też wędrujesz...?
Nogi odmówiły jej posłuszeństwa. Upadła bezwładnie na ziemię. Okazało się, że z przemęczenia dziewczyna po prostu...

Offline

 

#8 2010-01-24 17:49:56

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Opowiadanie.

.. zemdlała. Chłopak bez chwili namysłu podniósł ją i położył na plecach przy drzewie. Podniósł plecak, wyciągnął z niego jakiś czerwony napój w szklanej butelce i wlał jej do ust.
- Powinna się niedługo obudzić.. - Powiedział cicho do siebie.
Siadł obok niej. Po dłuższej chwili...

Offline

 

#9 2010-01-24 17:55:48

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Opowiadanie.

...Yumi otworzyła oczy. Wydawało jej się, jak gdyby cały świat wirował. Nagle zauważyła chłopaka siedzącego obok niej. Chciała uciec jak daleko stąd, ale nogi odmówiły jej posłuszeństwa. Poddała się więc i opierając wygodnie o drzewo zwróciła się do Errdeghara.
- Dlaczego...? - zapytała - Dlaczego mi pomogłeś...?
Wzrok chłopaka zatrzymał się przez chwilę na czerwonych oczach dziewczyny. ...

Offline

 

#10 2010-01-24 18:20:22

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Opowiadanie.

.. Jednak szybko ocknął się.
- Źle się poczułaś, więc pomogłem.. Czemu miałbym Cię tak zostawić.. ? - Odparł wyraźnie zdziwiony. Podniósł plecak raz jeszcze i począł w nim czegoś szukać. Wyciągnął kolejny napój i podał Yumi.
- Masz.. To powinno Ci pomóc.. Nasz ród słynął z robienia różnego typu napoi leczniczych, więc i ja coś tam umiem. - Powiedział Errdeghar i uśmiechnął się lekko. Dziewczyna..

Offline

 

#11 2010-01-24 18:34:05

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Opowiadanie.

...spojrzała najpierw na chłopaka potem na napój, aż w końcu wypiła całą zawartość butelki duszkiem. Otarła twarz ręką. Jej wzrok spostrzegł spore zadrapanie. Z otwartej rany na jej czarny płaszcz spłynęła kropla krwi. Językiem zlizała ją, lecz to nie zaspokoiło jej żądnego krwi umysłu, który przez dobre kilka, a może nawet i kilkanaście lat był "na głodzie". Errdeghar z nieukrywanym zdumieniem...

Offline

 

#12 2010-01-24 21:06:30

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Opowiadanie.

.. zaczął patrzeć na nią niespokojnie. Spytał się nieśmiało -
- Czemu... liżesz krew ?
Yumi...

Offline

 

#13 2010-01-24 21:27:00

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Opowiadanie.

...przestała lizać ranę. Jej czerwone oczy zatrzymały się na zdziwionej twarzy chłopaka. Po sinych ustach spływała kropelka szkarłatnej krwi. Źrenice powiększyły się do granic możliwości. Otarła dłonią twarz i uważnie przyjrzała się chłopcu.
- Czemu liżę krew...? - uniosła brew w zdumieniu, jakby ktoś zapytał się jej, czemu w chłodny dzień nosi płaszcz - Nie rozumiem, co w tym dziwnego? - przechyliła głowę w prawo i uśmiechnęła się radośnie ukazując dwa długie kły - To jest całkiem naturalny odruch... Nie da się żyć bez choć raz skosztowania świeżej krwi, prawda? Nigdy nie próbowałeś...? - zapytała zdziwiona, a gdy chłopak pokręcił przecząco głową, dodała - Ach, ludzie. Niby tacy ciekawi, a jednak nie odważą się zakosztować choć odrobiny rozkoszy, luksusu. Żyją w tłoku, w zepsutym, zgniłym i zadymionym świecie z kloców, które nazywają miastami, ale po co ja ci to mówię, skoro ty jesteś... - nagle przerwała i ponownie spojrzała na chłopaka - A właśnie, nie wyglądasz mi na człowieka. Jakiej jesteś rasy, co?
Errdeghar...

Offline

 

#14 2010-01-25 15:03:27

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Opowiadanie.

.. był trochę zszokowany. - No widzisz, to nie jest takie naturalne lizać krew.. przynajmniej się z takim czymś dotychczas nie spotkałem. - Odpowiedział jej. Zaraz dodał - Jakiej jestem rasy ? Jestem.. Elfem, właściwie mrocznym elfem. - powiedział Errdeghar. Odgarnął trochę włosów z lewego oka. - A Ty, jeśli można wiedzieć, jakiej jesteś rasy ? Bo na człowieka za bardzo mi nie wyglądasz, a mianowicie głównie przez te dwa, ostre kły.
Wyciągnął z torby kolejną butelkę i począł z niej pić.  Yumi..

Offline

 

#15 2010-01-25 20:32:07

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Opowiadanie.

...spojrzała na niego z ukosa. Mało brakowało, a rzuciłaby się na chłopaka. Uspokoiła się jednak i odpowiedziała na jego pytanie pytaniem.
- To ty nie wiesz jakiej jestem rasy? - zdumiała się - Jestem wampirem półkrwi. Ponoć moja matka była człowiekiem, ale nie wiem, czy mam w to wierzyć. Tak czy owak, nie jestem czystej krwi, więc nawet gdybym cię ugryzła, nie zamieniłbyś się w wampira. - zaśmiała się maniakalnie, co przeraziło Errdeghara, gdyż dziewczyna miała obłęd w oczach - Och, ciągle nie czuję się najlepiej. Mam chyba rozdwojenie jaźni... Przydałaby się kropelka świeżutkiej czerwonej krwi... - powiedziała spokojnie każde następne słowo mówiąc coraz ciszej i wolniej.
Jej mrożący krew w żyłach wzrok spoczął na szyi Errdeghara. Chłopak przestał pić i odłożył napój do plecaka. ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gdynia.pun.pl www.stara-gwardia.pun.pl www.souleaterforumgame.pun.pl www.reggae.pun.pl www.awfpoznan.pun.pl