Avatar - Legenda Aanga


#1 2010-04-02 16:07:52

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Opowiadania - TyLee.

Do tego tematu oddzielam opowiadania TyLee. Kolejne ona sama będzie tu wstawiała. Bezpośrednio tu komentujemy te dzieła

TyLee napisał:

Wstęp
Moje opowiadanie rozgrywa się 80 lat po zakończeniu wojny. Wiadomo, Avatar Aang był bardzo dobry dla poddanych i nigdy nie traktował ich z wyższa. Całe swoje życie spędził z Katarą ,jego żoną. Bardzo ją kochał. Katara otworzyła dom dla bezdomnych i zawsze znalazła czas dla potrzebujących. Toph założyła szkołę magii ziemi, która była bardzo popularna. Magowie zjeżdżali się z całego Królestwa Ziemi, by się tam uczyć. Zuko był dobrym władcą i dzięki temu przeszedł do historii. Sokka i Suki po ślubie zamieszkali w rozbudowanym Południowym Plemieniu Wody. Mai została oczywiście władczynią Narodu Ognia, ale nie chciała być tylko "Królową Mai, żoną Wielkiego Władcy Ognia Zuko". Została więc generałem Armii Ognia.  Ty Lee była szefową wojowniczek Kyoshi (po odejściu Suki) i założyła własny cyrk. Chociaż Azula oszalała, Ty Lee bardzo często odwiedzała ją w Domu Wariatów. Iroh i Zakon Białego Lotosu założyli herbaciarnię "Biały Lotos" w której często odbywały się mistrzostwa gry w Pai Sho. Aang dowiedział się od Guru, że człowiek może raz w życiu zmienić pochodzenie i magię. Zebrał więc dużą ilość chętnych, uciekinierów i tych, którym w życiu się nie udało. Wszyscy (oczywiście z ich zgodą) zostali Nomadami Powietrza. Odbudowano wszystkie świątynie, i w ten sposób Nomadowie się odrodzili. Wiadomo jednak, że nikt nie żyje wiecznie. Po śmierci Aanga narodził się nowy Avatar.
                                        Przedstawienie postaci

Noemi- Nowy Avatar,14-letnia dziewczyna z Południowego Plemienia Wody. Jest bardzo dobrym magiem. Od czasów Aanga ustanowiono, że Avatar będzie się dowiadywać o swoim przeznaczeniu w wieku lat 14, i tak było z nią. Właściwie dowiedziała się o tym w dzień swoich urodzin .Noemi jest prawnuczką Sokki i Suki, rodziców nigdy nie znała. Jej najlepszą przyjaciółką jest Miko. To z nią chce wyruszyć na szkolenie, do Królestwa Ziemi.
Miko- Najlepsza przyjaciółka Noemi. Także ma 14 lat. Nie jest magiem, ale jest świetną wojowniczką. To córka Wodza Plemienia, czyli jest księżniczką. Jej ojciec uczył Noemi magii wody.
                                   Księga pierwsza - Ziemia Rozdział 1 -Pożegnanie z plemieniem
Noemi zapukała do pałacu rodziców Miko. Nikt nie odpowiadał, więc spróbowała ponownie. Znów nic. Już chciała zapukać trzeci raz, aż nagle usłyszała za sobą głos swojej przyjaciółki. -To co, będziesz tak pukać do końca życia czy możemy wypływać ?- Noemi odwróciła się i pobiegła w stroną Miko. -Jasne. Pewnie jeszcze się spóżnimy!-
-Przecież to właśnie na ciebie czekają!- Po czym obie się zaśmiały i podbiegły do statku.Weszły na schody po czym weszły do statek i zobaczyły idącego w ich stronę chłopaka. Ukłonił się, po czym powiedział:
-Avatar Noemi, prawda? Miło mi panią poznać. Mam na imię Seiki i spotkał mnie zaszczyt bycia pani przewodnikiem. Mam 16 lat i pochodzę z Południowej Świątyni Powietrza.- Uśmiechnął się do dziewczyn i pokazał im ich pokój. -Prosżę się rozgościć. Przyjdę za 10 minut.- Chciał już zamknąć drzwi, ale Noemi go wyprzedziła. -Seiki, tak na przyszłość, mów do nas na ty, zgoda?- Seiki przytaknął po czym wyszedł. Dziewczyny zaczęły zwiedzanie apartamentu. Kuchnia, 2 łazienki, 2 duże sypialnie, a nawet  pusty pokój z dzbanami z wodą do ćwiczeń magii. -To jest życie, nie Noemi?- spytała Miko kładąc się na łóżku w swojej sypialni. Tymczasem ona przeglądała szafę. -Taak... Są tu stroje ze wszystkich narodów! No nie! Jest nawet opaska Narodu Ognia! Zawsze chciałam taką mieć!- Po czym spojrzała za okno i wykrzyczała do Miko:
-Patrz! machają do nas!- Po czym odmachały do mieszkańców plemienia, a statek odpłynął.
                              Księga pierwsza - Ziemia Rozdział 2- Koniec Podróży
Po zatrzymaniu się statku w Królestwie Ziemi, Miko wybiegła na ląd po czym położyła się na ziemi. -Ach, w końcu! - Po czym wyszli Naomi i Seiki, a za nimi reszta załogi. Kapitan pożegnał się z nimi, a Seiki zaprowadził dziewczyny do stodoły w której był jego bizon. -Wabi się Baihoo. Wznosi się w powietrze na słowa "Leć, mały!" Seiki przytulił się do niego. Naomi dopiero teraz zauważyła strałki na rękach i na czole Seiki. Chwilę póżniej wyprowadził Baihoo po czym przyjaciele polecieli do Ba Sing Se. Seiki zaprowadził ich do nowego mieszkania. Dwie godziny po dotarciu na miejsce Naomi powiedziała do Miko: - Muszę zacząć uczyć się magii ziemi!!!- Miko przerwała trening walki mieczem -No co ty, dopiero co dotarliśmy do Królestwa Ziemi!-   
-No ale... Jeśli nie będę się uczyć, to co będziemy tu robić?- Seiki wrócił ze swojego pokoju. -Jeśli mogę się wtrącić... Myślę, że powinniśmy odpocząć po 3-tygodniowej podróży. -
-Widzisz, Naomi? Seiki ma rację. Powinniśmy odpocząć... -

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.multiplayer-online.pun.pl www.korsarz.pun.pl www.rbd-rebelde-rbd.pun.pl www.lekarski3.pun.pl www.shinobiofwars.pun.pl