#1 2009-10-20 10:02:31

Aruchi

GAYLORD PINES

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4212
Punktów :   
Imię: Master of Disaster
Wiek: 3 lata

Full Metal Alchemist

http://img3.imageshack.us/img3/9765/fullmetalalchemistedwar.jpg

FullMetal Alchemist (jap. 鋼の錬金術師, Hagane no Renkinjutsushi, Stalowy Alchemik) – manga autorstwa Hiromu Arakawy oraz dwie serie anime, seria gier wideo i pełnometrażowy film animowany na jej podstawie.

Fabuła


Akcja toczy się w świecie alternatywnym do naszego w roku 1914. Technologia jest zasadniczo analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak komputerów czy internetu, choć istnieją np. pociągi i telefony.

Podstawową różnicą między tym i naszym światem jest istnienie alchemii, która jest formą nauki. Wymaga ona dużej wiedzy i zdolności. Jak każda nauka i alchemia rządzi się swoimi prawami, podstawowym jest zasada równowartej wymiany (jap. tōka-kōkan): aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości. Alchemia wykorzystywana jest zarówno w dobrych celach, takich jak tworzenie i ratowanie, jak i złych – niszczenie i zabijanie. Dlatego istnieją specjalne jednostki wojskowe, w których szkoleni i zatrudniani są wyselekcjonowani najlepsi alchemicy, których podstawowym zadaniem stało się wspomaganie żołnierzy podczas konfliktów zbrojnych. Nazywani są oni państwowymi alchemikami; z racji swych unikatowych umiejętności każdy z nich już na początku swej kariery otrzymuje stopień równy stopniowi majora.

Główni bohaterowie to bracia Elric, mieszkający sami z matką Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim – poważany alchemik – opuścił ich, gdy byli mali. Jako początkujący alchemicy odnosili pewne sukcesy w alchemii. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Transmutacja ludzi była niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii i była surowo zakazana przez prawo. Mimo to, Edward i Alphonse zdecydowali się na podjęcie ryzyka i przywołanie matki do życia.

Wynik ich działania okazał się tragiczny dla obu braci, mających wówczas odpowiednio 11 i 10 lat. Transmutacja zakończyła się porażką. Bracia otworzyli tzw. Bramę – twór widziany tylko przez tych, których dotyczyła ekstremalna wymiana; w zamian za pokazanie braciom "Prawdy" w myśl zasady równowartej wymiany zabrała lewą nogę Edwarda, a Alphonsa wciągnęła w całości w siebie. Edward chcąc ratować Alphonsa, w ostatniej chwili poświęcił swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata – udało mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.

Zaklęty w zbroję Alphonse uratował brata niosąc go do domu przyjaciółki Winry Rockbell, która wraz z babcią Pinako specjalizowała się w tworzeniu automatycznych zbroi – mechanicznych protez utraconych kończyn. Z powodu otrzymanych kończyn Ed otrzymał później przydomek Stalowego Alchemika (jap. Hagane no Renkinjutsushi). Ed postanowił naprawić swój błąd i przywrócić ciało brata. W dalszym ciągu upatrywał swoją szansę w alchemii, dlatego też postanowił zaciągnąć się do wojska i pracować dla niego na kontrowersyjnym stanowisku państwowego alchemika, aby mieć swobodny dostęp do zbiorów biblioteki wojskowej.

Podczas swoich wędrówek Edward i Alphonse natrafiają na trop Kamienia filozoficznego, substancji pozwalającej na ominięcie podstawowego prawa równowartej wymiany (brak potrzeby dania czegoś w zamian). Odkrywają jednak, że nie zawsze dostaje się to, czego się pragnie.
źródło - Wikipedia.

Bohaterowie - Ludzie
http://www.freewebs.com/syjx/1133033117.jpg


Edward Elric - Na samym początku ma około 15 lat, blond włosy (zwykle związane w warkoczyk) i złote oczy. Jest dość niski jak na swój wiek i na wszelkie uwagi na ten temat reaguje bardzo impulsywnie. Zwykle ma na sobie czarne ubranie i czerwony płaszcz oraz czarne buty na grubej podeszwie. Zamiast prawej ręki i lewej nogi ma automatyczną zbroję. Nienawidzi mleka i nazywania go kurduplem.

http://www.comicsfan.it/wordpress/wp-content/uploads/2008/11/alphonse-elric.jpg


Alphonse Elric - W mandze jest dość poważny jak na swój wiek i najczęściej zachowuje się dojrzalej od Eda. Jest bardzo opanowany i rzadko się denerwuje. Nie lubi być branym za takiego zabijakę jak Edward i dłuższych rozłąk z nim. Ma bzika na punkcie kotów. W anime jest raczej dziecinny i naiwny. Pozwala to silniejszym charakterom na manipulowanie nim.

http://media.giantbomb.com/uploads/1/19739/686602-383358_19036_winry_super_large.jpg


Winry Rockbell - Winry jest przyjaciółką Eda i Ala. Ma niebieskie oczy i blond włosy. Winry jest normalną, wesołą, kochającą dziewczyną. Z braćmi Elric łączy ją głęboka więź, znają się od dzieciństwa. Stale się o nich martwi i jest zła, gdy nie zwierzają jej się ze swoich problemów. Czasami zachowuje się jak starsza siostra lub ich ochroniarz (broń - klucz francuski). Często z nimi podróżuje. Uzdolniona w dziedzinie automaili, zajmuje się naprawami i wymianą protez Eda. Pracuje jako mechanik automaili wraz z babcią Piñako, która opiekuje się dziewczyną od czasu śmierci jej rodziców. Winry darzy Eda uczuciem silniejszym niż przyjaźń. W anime jest to przedstawione raczej jako uczucie siostrzane, lecz w mandze pojawia się między nimi wątek romantyczny.

http://i508.photobucket.com/albums/s324/smexxehbeast/Hohenheim-SuperStar.jpg


Van Hohenheim (w anime – Świetlisty Hohenheim) - jest ojcem Eda i Ala oraz znaną postacią świata alchemii. Zwykle pojawia się na krótko i zaraz znika w tajemniczych okolicznościach. Ed ma mu za złe, że zostawił ich jako dzieci oraz że nie uratował matki za pomocą alchemii. Jako pierwszy w historii uzyskał Kamień Filozoficzny. W anime dzięki kamieniowi on i jego pierwsza żona, Dante, przechodzą z jednego ciała w drugie, co sprawia, że są prawie nieśmiertelne. Niestety przenoszenie duszy z ciała w ciało okazuje się bardzo kosztowne dla obojga, dodatkowo nic nie można zaradzić na starzenie się duszy.

http://2.bp.blogspot.com/_OG1eSllc4Pk/R96C_5OyCII/AAAAAAAAALU/ZNwfN5SC7_U/s320/Roy_Mustang.JPG


Roy Mustang - Płomienny Alchemik - Roy Mustang uczył się alchemii od ojca Rizy Hawkeye. Został Państwowym Alchemikiem w młodym wieku i szybko pnie się po poszczególnych stopniach kariery wojskowej, co nie podoba się wielu osobom. Jest nazywany "bohaterem wojny ishvarskiej", gdyż brał w niej udział i był jedną z głównych osób, które przyłożyły rękę do stłumienia zamieszek. Nie czerpie jednak z tego satysfakcji i niechętnie wspomina ten czas. Po zakończeniu wojny szukał dla wojska nowych ochotników na Państwowych Alchemików. W ten sposób natknął się na braci Elric. Zachęcił Edwarda (załamanego po utracie kończyn) do przystąpienia do egzaminu. Potem cały czas wspiera braci w ich planach i pomaga im w miarę możności.

http://www.vismaya-maitreya.pl/200px-Alex_Louis_Armstrong_%28FMA%29.jpg


Alex Louis Armstrong – Silnoręki Alchemik - jest Państwowym Alchemikiem o stopniu majora. Jest bardzo umięśniony, co lubi eksponować poprzez zdejmowanie górnej części uniformu. Jego styl walki (nazywany często sztuką), przekazywany w rodzinie Armstrongów z pokolenia na pokolenie, jest połączeniem alchemii z siłą fizyczną. Jest jedną z zabawniejszych i wrażliwszych postaci; często pomaga braciom Elric. Próbuje nawet swatać swoją młodszą siostrę z podporucznikiem Havokiem. W mandze posiada również starszą siostrę, która jednak nie pała do niego zbyt wielką miłością. Równać się z nim pod względem siły może tylko mąż Izumi Curtis, Shig.

http://media.animevice.com/uploads/0/2262/123762-kimblee_large.jpg


Solf J. Kimblee – Szkarłatny Alchemik - w czasie wojny zabijał zarówno przyjaciół, jak i Ishvarczyków – dla przyjemności. Jego alchemia polega na detonowaniu substancji wybuchowych znajdujących się w ludzkim ciele, a więc używaniu ludzi jako bomb. To on "ozdobił" twarz Scara blizną i zabił jego brata.

http://media.comicvine.com/uploads/0/4439/379593-21653-shou-tucker_large.jpg


Shou Tucker – Alchemik Zszywający Życia - jako pierwszy alchemik w historii stworzył chimerę mówiącą ludzkim głosem, za co otrzymał państwową licencję. Przez jakiś czas bracia Elric korzystali z jego biblioteki w poszukiwaniu sposobu na odyskanie ciał. Gdy zbliża się termin prezentowania wyników badań, Tucker tworzy kolejną chimerę. Ed i Al odkrywają, że jest to skrzyżowanie jego córeczki, Niny, z psem. W mandze zostaje zabity przez Scara, w anime trafia do piątego laboratorium i staje się chimerą.

http://img31.picoodle.com/img/img31/4/2/29/f_200pxDoctorm_5118b84.jpg


Tim Marcoh – Kryształowy Alchemik - w czasie wojny pracował nad stworzeniem Kamienia Filozoficznego. Uciekł z wojska i pracuje jako lekarz na wsi, ponieważ dręczą go wyrzuty sumienia za to, co zrobił podczas wojny. Przekazuje jednak Edwardowi informacje o produkcji Kamienia.

http://www.etc.cl/vtr/otaku/anime_total/fullmetalal/riza_hawkeye.jpg


Riza Hawkeye - Niezastąpiona Pani Porucznik. Prawa ręka Pułkownika Mustanga, oraz jego najbliższa przyjaciółka. Wnuczka generała Grummana i córka nauczyciela Roya. "Miss Snajper", brała udział w wojnie w Ishvarze. Do akademii wojskowej przystąpiła w wieku 19 lat. Niejednokrotnie ratowała Mustangowi życie i wyciągała go z głupich sytuacji. Stoczyła walkę z Gluttonym i Lust i przyczyniła się do jej zniszczenia. Została mianowana asystentką generała armii, Kinga Bradleya. Jest zamieszana z sprawę z Pride'em. Pomiędzy nią a Royem istnieje romantyczna relacja (silniej zaznaczona w mandze). Posiada psa – Black Hayate.

http://img167.imageshack.us/img167/5822/hughes28bk.jpg


Maes Hughes - służył w armii w stopniu podpułkownika. Dobry przyjaciel pułkownika Mustanga oraz braci Elric. Jeden z najlepszych dowódców w armii, do jego wad należy nieustanne wspominanie o córeczce Elicii oraz żonie Glacier (w mniejszym stopniu). Zostaje zabity przez homunkulusa Envy'ego podszywającego się pod podporucznik Marię Ross. Po swojej śmierci awansowany na Generała Brygady.

http://fiche-manga.allmyblog.com/images/fiche-manga/2_20080411_112058.jpg


Izumi Curtis  - nauczycielka Eda i Ala, którym zastępuje poniekąd matkę, a zarazem wspaniały alchemik, który potrafi transmutować bez kręgu. Nie lubi Państwowych Alchemików i przede wszystkim w stosunku do nich pokazuje swą siłę i porywczość. Próbowała ożywić za pomocą alchemii swoje zmarłe dziecko, co zakończyło się otwarciem Bramy i utratą części narządów wewnętrznych, w tym macicy. W anime jej syn to homunkulus Wrath. Według anime Izumi jest leworęczna.

http://img380.imageshack.us/img380/1935/275pxscarfmaup5.jpg


Scar - Ishvarczyk, którego prawdziwe imię nie jest znane; pseudonim nadano mu z powodu wielkiej blizny w kształcie "X" na twarzy. Pała nienawiścią do Państwowych Alchemików, którzy w czasie wojny wymordowali jego najbliższą rodzinę i niemal cały naród. Od tamtej pory jego celem jest wymordowanie ich wszystkich; używa do tego ręki otrzymanej od umierającego brata. Mimo że jest poszukiwany listem gończym, to z powodu szybkości (potrafi uchylić się nawet przed pędzącą kulą) nikomu nie udało się go do tej pory zabić. W mandze zabił małżeństwo Rockbellów, pomimo że ci uratowali mu życie.

http://www.etc.cl/vtr/otaku/anime_total/fullmetalal/pinako_rockbell.jpg


Pinako Rockbell - jest babcią Winry. Opiekuje się Winry, od kiedy ta została sierotą. W młodości nazywana "Panterą z Resembool". Stara znajoma Hohenheima.

http://www.jeuxfun.com/images_articles/full_metal_alchemist_01.jpg


Rose - postać z miasta Lior; na początku jest ślepo oddana wielebnemu Cornellowi, który obiecał przywrócić do życia jej narzeczonego. W anime podczas wojny porwana przez armię; gdy wróciła, urodziła dziecko i przez pewien czas była niema. W anime istnieje silna sugestia uczucia do Eda. W mandze jest ona postacią epizodyczną.

http://media.animevice.com/uploads/0/2262/123779-sheska_28fma29_large.jpg


Sheska - dziewczyna, która czyta wszystkie książki, jakie się jej nasuną. Posiada wspaniałą pamięć – pamięta treść każdej książki, jaką kiedykolwiek przeczytała. Zatrudniona przez Hughesa w wojskowej księgowości po spaleniu części państwowej biblioteki.
źródło - Wikipedia.

Bohaterowie - Homunkulusy
http://images2.wikia.nocookie.net/fma/images/thumb/8/84/Pride.jpg/250px-Pride.jpg


Pride (Pycha) - w anime jest to King Bradley, posiadacz Wszechmocnego Oka, na którym ma znamię Uroborosa i którym wszystko widzi. Natomiast w mandze jest synem Kinga Bradleya - Selimem Bradleyem.

http://2.bp.blogspot.com/_fSVRHEBdaYU/SGqnR1ii1nI/AAAAAAAAABQ/k3CWnxQBqBQ/s320/greed.jpg


Greed (Chciwość) - to homunkulus, który zbuntował się przeciwko Ojcu (w anime przeciwko Dante). Poszukuje informacji na temat przenoszenia duszy z jednego ciała w drugie. Posiada Wszechmocną Tarczę – potrafi zmienić swoją skórę w organiczny węgiel, który staje się niezwykle twardym pancerzem. Stoi na czele chimer powstałych głównie z byłych wojskowych. Znamię Uroborosa ma na lewej ręce. W anime zabija go Ed, natomiast w mandze zostaje pochwycony przez Wratha i zabity w kryjówce Ojca. Następnie jego Kamień Filozoficzny trafia do ciała Lina. Toczą oni nieustanną walkę o to, który z nich przejmie kontrolę nad ciałem Lina. Ed, mając kłopoty z rozpoznaniem, który aktualnie wygrywa, nazwał ich Greelin.

http://bestuff.com/images/images_of_stuff/210x600/lust-fma-57065.jpg


Lust (Nieczystość, Żądza) - W anime jako człowiek była ukochaną brata Scara. Ma umiejętność zamienienia swoich paznokci w ostre wydłużające się szpikulce (Wszechmocna Włócznia). Znamię Uroborosa ma na piersi. W anime postanawia pomóc Edowi, za co zostaje zamordowana przez Wratha (nie stawia jednak żadnych oporów, gdyż stwierdza, że chciała stać się człowiekiem tylko po to, by móc umrzeć). W mandze niewiele różni się od swojego animowanego odpowiednika. Pozostaje jednak w pełni wierna swemu stwórcy. Zabija ją Roy Mustang.

http://bestuff.com/images/images_of_stuff/210x600/envy-fma-57067.jpg


Envy (Zazdrość) - potrafi zmieniać swoją postać przejmując przy tym umiejętności danej osoby. W mandze, podobnie jak inne homunkulusy, został stworzony przez Ojca i nie lubi walczyć, gdyż jak mówi to potem boli. Jest potworem składającym się z niezliczonej ilości ludzkich ciał. Jego prawdziwa postać to młody mężczyzna podobny do Hohenheima. iędzy mangą a anime występują różnice w płci Envy'ego – w anime jest mężczyzną (przy czym w amerykańskiej wersji dubbingu mówi głosem kobiety), w mandze zaś hermafrodytą, gdyż powstał z wielu ludzi. W mandze od czasu do czasu zdarza mu się pomóc Edwardowi, w anime z kolei pragnie jego śmierci, najlepiej z własnej ręki. Tatuaż z Uroborosem ma na lewym udzie.

http://bestuff.com/images/images_of_stuff/210x600/gluttony-fma-100826.jpg


Gluttony (Żarłoczność, Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu) - ma nieokiełznany apetyt. Potrafi zjeść wszystko: od kamieni po tytan, choć żywi się głównie ludźmi. Traktuje Lust jak matkę, zawsze jej towarzyszy i ochrania. Znamię Uroborosa ma na języku.

http://s.bebo.com/app-image/7931643425/5411656627/PROFILE/i.quizzaz.com/img/q/u/08/04/01/Wrath.jpeg


Wrath (Gniew) - w anime to homunkulus rozpaczliwie poszukującym kobiety, którą mógłby nazwać matką. Może zmienić swoje ciało w dowolny materiał(np. kamień, bawełniana szmata), jako jedyny homunkulus może posługiwać się alchemią, co zawdzięcza prawemu ramieniu i lewej nodze Eda, które ten stracił podczas transmutacji matki. Wrath ma znamię Uroborosa na prawej stopie. Jest homunkulusem dziecka Izumi (które straciła przez chorobę podczas ciąży). Nie słabnie w pobliżu swoich dawnych szczątków jak inne homunkulusy, ponieważ do transmutacji zostały użyte wszystkie części jego ciała, jednak może wytrącić się z równowagi słysząc płacz dziecka(wspomnienie transmutacji). W filmie kinowym przyczynia się do otworzenia bramy przez Ala, a po zabiciu przez Gluttony'ego wraca tam. W mandze homonkulus Wrath to King Bradley(w anime King Bradley to Pride).

http://bestuff.com/images/images_of_stuff/210x600/sloth-fma-57073.jpg


Sloth (Lenistwo) - w anime jest błędem transmutacji matki Eda i Ala. Potrafi zmienić swój stan ciała w ciecz. Pracuje w armii jako sekretarz Generała Armii. Nie pamięta swego poprzedniego życia, jednak troskliwie opiekuje się Wrathem jak własnym dzieckiem. Zabija ją Ed. Znamię Uroborosa ma na piersi. W mandze Sloth to 3-metrowy umięśniony mężczyzna o ograniczonej inteligencji z maską zasłaniającą twarz powyżej nosa. Po raz pierwszy widziany jest kopiącym bliżej niesprecyzowany tunel gołymi rękami. Okazuje się, że tym, co kopie Sloth, jest w rzeczywistości gigantyczny krąg alchemiczny obejmujący cały kraj[2]. Punkty styczne linii kręgu to miejsca zamieszek i wojen, np. Ishvar lub Lior.
źródło - po części Wikipedia.

Wydania


Manga
Manga Hagane no Renkinjutsushi, jest pisana i rysowana przez Hiromu Arakawę i wydawana od 2003 roku przez Square Enix w czasopiśmie Gangan Monthly. W Polsce ukazuje się od 2006 roku nakładem wydawnictwa Japonica Polonica Fantastica (JPF). Jak dotąd, w Polsce wydanych zostało szesnaście tomów zawierających łącznie 65 rozdziałów.

Lista rozdziałów (podane zostały angielskie tytuły tych, które jeszcze nie ukazały się w Polsce):

   1. Dwaj alchemicy
   2. Wartość życia
   3. Górnicza osada
   4. Potyczka w pociągu
   5. Cierpienia alchemika
   6. Prawe ramię zagłady
   7. Po deszczu
   8. Droga nadziei
   9. Dom, w którym czeka rodzina
  10. Kamień Filozoficzny
  11. Dwaj ochroniarze
  12. Definicja "człowieka"
  13. Stalowe ciało
  14. Jedynaczka
  15. Stalowe serce
  16. Każdy ma swoją drogę
  17. Dolina złotem płynąca
  18. Cena dobroci
  19. ...za was
  20. Strach przed mistrzem!
  21. Tylko nasza tajemnica
  22. Mężczyzna w masce
  23. Pukając do nieba bram
  24. Stalowy Alchemik
  25. Uczniowie i Mistrz
  26. Przed oblicze Pana
  27. Bestie z Dublith
  28. Odwaga szaleńca
  29. Oko króla
  30. Prawda ukryta w zbroi
  31. Wąż zjadający swój ogon
  32. Posłańcy ze wschodu
  33. Starcie w Rush Valley
  34. Śladami towarzysza broni
  35. Kozioł ofiarny
  36. Zgorzkniały alchemik
  37. Ciało zbrodniarza
  38. Sygnał do kontrataku
  39. Zamieszanie w Centrali
  40. Mędrzec z Zachodu
  41. Ręce małego człowieka
  42. Ojciec nad grobem
  43. Rzeka błota
  44. Bezimienny nagrobek
  45. Powrót mężczyzny z blizną
  46. Oddalająca się postać
  47. Dziewczyny na polu walki
  48. Obiecać tym, którzy czakają
  49. Potwór w ludzkiej skórze
  50. Prawdziwe Wnętrze
  51. Brama Ciemności
  52. Król serca piekieł
  53. Drogowskaz duszy
  54. Szamotanina głupca
  55. Dwóch Greedów
  56. Lwy okrągłego stołu
  57. Blizny Ishvaru
  58. Odgłos kroków zagłady
  59. Zhańbiony alchemik
  60. Pod nieobecność boga
  61. Bohater Ishvaru
  62. Gdy już spełnią się marzenia
  63. Obietnica za 520 senów
  64. Północna ściana Briggs
  65. Żelazne zasady
  66. Snow Queen
  67. The Shape of This Country
  68. Family Portrait
  69. The Foundation Stone of Briggs
  70. The First Homunculus
  71. The Crimson Man
  72. Negative Consequences – Positive Measures
  73. Daydream
  74. A Homunculus in a flask
  75. The last days of Xerxes
  76. The form of a Man... the form of a Stone
  77. Reverse Transmutation Circle
  78. The Seven Sins
  79. An Ant Biting a Person
  80. A Vision of Father
  81. Tearing Full-Throttle
  82. Soul's Family
  83. The Promised Day
  84. The Shadow of the Pursuer
  85. The Empty Box
  86. Messenger from the Void
  87. An Underground Oath
  88. Familial Love
  89. Soldiers Come Marching Home
  90. The Immortal Army
  91. The Philosopher's Revival
  92. Combined Strength
  93. Arch-Enemy
  94. Flames of Revenge
  95. Beyond The Flame
  96. Our Two Heroines
  97. The Two Philosophers
  98. Unlimited Greed

Anime
Seria I - Anime zostało stworzone na podstawie mangi i było emitowane w Japonii od 4 października 2003 do 2 października 2004. Od 6 listopada 2004, anime jest także pokazywane w Stanach Zjednoczonych na kanale Cartoon Network. W Polsce premiera serialu odbyła się 1 marca 2007 na kanale Hyper, 6 maja 2007 wyemitowany został tam również film pt."Conqueror of Shamballa" zarówno serial jak i film został wyemitowany z polskimi napisami. Druga Polska premiera serialu odbyła się 14 grudnia 2008 roku na kanale AXN Sci-Fi i była to premiera wersji z polskim lektorem. Mimo że anime powstało na podstawie mangi, różnią się od siebie. Zmienione są prawie wszystkie informacje dotyczące homunkulusów, fakty dotyczące ojca Edwarda i Alphonsa, śmierci Rockbellów (w anime zostali zamordowani przez Roya Mustanga, w mandze natomiast przez Scara) i parę innych.

Seria II (Brotherhood) - Seria "Brotherhood" jest drugą adaptacją mangi "Fullmetal Alchemist". Tym razem fabuła anime ma do końca opierać się na pierwowzorze. Reżyserem jest Yasuhirio Irie, a kompozytorem Akira Senjū. Produkcję realizuje studio BONES. Seria w Japonii miała premierę 5 kwietnia 2009 roku i jest kontyunowana.
źródło - Wikipedia.

Ścieżka dźwiękowa


Fullmetal Alchemist: Conqueror of Shamballa
    * 01. Scientist of the Alchemic World
    * 02. Fullmetal Alchemist
    * 03. Weapon of Mass Destruction
    * 04. Castle of Science Goes Kablooey
    * 05. Sibyl
    * 06. KELAS [LET'S-DANCE]
    * 07. Creeper in the Shadow of Time
    * 08. Darkness Looms Upon Her
    * 09. Automated Right Arm
    * 10. Burden of Her Past
    * 11. Her Dream
    * 12. Vanishing Existence
    * 13. Thule Society
    * 14. Seeking a New Thrill
    * 15. Dragon – Unlocker of the Gate
    * 16. Road to Shamballa
    * 17. The Alchemic World – Two Years Thereafter
    * 18. Citizen of the World
    * 19. Stranger from Another World – the Young Alchemist
    * 20. Beyond the Light......!
    * 21. Search for the Professor
    * 22. The Incomplete Alchemic Circle
    * 23. Dietlinde Eckart
    * 24. A Temporary Reunion
    * 25. Harmonized Feelings
    * 26. Parallel World – Another Self in an Alternative World
    * 27. The Lord of Shamballa Shall Reign Over the World
    * 28. Shadows Surrounding Her
    * 29. Soul Slides Away
    * 30. To the Vanished City
    * 31. Shadows Swallow Her
    * 32. Other Side of the Gate – Shamballa
    * 33. Overture of Destiny
    * 34. Evanescence
    * 35. When the Gate of Destiny is Revealed
    * 36. Beyond the Gate – Conqueror of Shamballa
    * 37. Reunion – Dear Beloved Place
    * 38. Invasion of the Intruders
    * 39. Guardian of the Motherland
    * 40. Destruction of Shangri-La
    * 41. Guardian of the World.
    * 42. Reason of War
    * 43. Sad Resolution – Separation
    * 44. Unceasing Lunacy
    * 45. Requiem
    * 46. KELAS [LET'S-DANCE ~ Instrumental Version]

Recenzje


Recenzja anime - tanuki.pl.
Recenzja mangi - tanuki.pl.

- - - -
Na razie tyle - za dużo pracy jak na jeden dzień. Będę uzupełniać jak będę mieć trochę czasu. ^^

Ostatnio edytowany przez Carmelka (2009-12-05 14:36:48)


NIE CZYTAĆ MOICH STARYCH OPEK CHOLERA JASNA


Czemu, darling? ~~
Bo są do bani, delikatnie mówiąc. Shay, nie nadużywaj mocy admińskiej, bo sama bym chciała taką mieć.

Offline

 

#2 2009-10-20 16:11:54

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Full Metal Alchemist

Osz ty ja to chciałam zrobić No ale dobra niech Ci będzie chciałam tylko powiedzieć, że to jest moje ukochane Anime nr. 1 !!! Po prostu je kocham Tak samo jak głównego bohatera


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#3 2009-11-04 21:23:36

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Full Metal Alchemist

A ja dodam takiego avka, który mi wpadł w oko -
http://i16.photobucket.com/albums/b47/SakuratheCardcaptor/Homunculi/wrath2.gif

Moim zdaniem jest śliczny

A co do samego anime, cała, ogólnie fabuła, klimaty takie nie w moim stylu, nie chciałam tego oglądać, jedynie kilka odcinków, bezkrwawych w miarę, ale kilka, oglądnęłam. Tak to nie więcej - tyle ode mnie, tak samo mangi nie czytałam oczywiście. ^^

Ostatnio edytowany przez Triss (2009-11-19 15:57:46)

Offline

 

#4 2009-11-05 07:37:02

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Full Metal Alchemist

No śliczny,a tak w ogóle to wszystko co jest związane z FMA jest śliczne  
[off: gdzie wy znajdujecie takie fajne rzeczy ???]


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#5 2009-11-05 09:27:14

Aruchi

GAYLORD PINES

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4212
Punktów :   
Imię: Master of Disaster
Wiek: 3 lata

Re: Full Metal Alchemist

[Off: Zacytuję pewną głupkowatą bajeczkę z dziwnie narysowanymi postaciami: "Z internetu". x3]


NIE CZYTAĆ MOICH STARYCH OPEK CHOLERA JASNA


Czemu, darling? ~~
Bo są do bani, delikatnie mówiąc. Shay, nie nadużywaj mocy admińskiej, bo sama bym chciała taką mieć.

Offline

 

#6 2009-11-05 15:57:13

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Full Metal Alchemist

[Off: ale mi chodzi dokładniej np z google czy coś]


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#7 2009-11-05 16:06:57

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Full Metal Alchemist

Ja chodziłam po necie i natrafiłam na takie forum gdzie koleś miał to na avku, gdyż szukałam sygnatury z Roy'em. Dajmy na to np. deviantart, tam mogą być różne obrazy fajne, nawet photobucket, albo hasło wpisać na necie, np. " Envy Avatars " a jak nie wychodzi, to np. " FMA Envy Avatars " albo nawet nie skrótem.

Offline

 

#8 2009-11-05 17:24:27

 TheKatasuki

Użytkownik

8408139
Call me!
Skąd: Europa,Polska,Śląsk,Tychy
Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 2262
Punktów :   
WWW

Re: Full Metal Alchemist

[Off: Aha spoko, dzięki]


http://profile.blog.yam.com/p/e/pexrfy/index.jpg
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.
Przez noc droga do świtania -Przez wątpienie do poznania -Przez błądzenie do mądrości -Przez śmierć do nieśmiertelności.

Offline

 

#9 2009-12-05 12:54:54

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Full Metal Alchemist

Zdjęcie postaci " Sheska " jest nieaktualne - prosiłabym o naprawienie

Offline

 

#10 2010-06-22 18:52:05

 Rena, H.N.N.K.N

Użytkownik

6785328
Zarejestrowany: 2010-06-22
Posty: 3
Punktów :   
Zainteresowania: Manga, Anime, Japoński
Imię: Karolina
Wiek: 13

Re: Full Metal Alchemist

Full Metal Rządzi!
;D
Wymiatająca bajka!
U mnie na miejscu nr. 2


Higurashi no naku koro ni!

Offline

 

#11 2010-06-22 19:02:28

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Full Metal Alchemist

Cóż, wydaje mi się, że "anime" nie zwie się bajką, a po prostu "anime" - bo bajka, myślę, wiadomo z czym się kojarzy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
katrina all nakshatra vivah launch in pinkvilla gry na facebooku nie chodza www.77rgdh.pun.pl www.kokotow.pun.pl metin2 obrazenia dodane do pz