Avatar - Legenda Aanga


#1 2010-08-23 21:49:02

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Fairy Tail

http://ryuja.free.fr/images/fairy_tail/logo.png



UWAGA - nie wszystkim mogą wyświetlać się japońskie znaki!
UWAGA! Niektóre informacje w opisach postaci to spoilery (czyli informacje "do przodu", o zdarzeniach, które nastąpią później) dla tych, którzy jeszcze nie oglądali anime/czytali mangi!
Źródło -
Obrazy - Fairy Tail Wikia. Logo znalezione w google. Napisy, takie jak "bohaterowie" - wykonane przeze mnie, Triss.
Reszta - Wikipedia, a to, czego na wikipedii nie było, o tym napisałam. Również wiele opisów postaci nie ma na wikipedii, więc czerpię informację z angielskiej wikii na temat tego anime, bądź sama od siebie piszę.


Fairy Tail (jap. フェアリーテイル, Fearī Teiru) – to manga autorstwa Hiro Mashimy. Po raz pierwszy ukazała się w 35 numerze magazynu Shōnen Magazine 23 sierpnia 2006. Opowiada o przygodach przyjaciół z gildii magów, która nazywa się tak jak tytułowa manga - Fairy Tail, czyli dosłownie Ogon Wróżki. Kreska w anime i w mandze różni się od siebie nieco, poza tym nie tylko to sprawia, że anime jest z lekka inne - jest też "cenzurowane", całkowicie bezkrwawe.

Właściwie streszczenie pierwszego odcinka:
Młoda czarodziejka, Lucy, wyrusza do ziemi Fiore, aby dołączyć do którejś z popularniejszych gildii magicznych, jednak wie, że jest to bardzo trudne. Na oku ma Fairy Tail - jedną z najlepszych. Wszystko zaczyna się, gdy spotyka człowieka, twierdzącego, że jest Salamandrem z Fairy Tail. Zapewnia, że przekona mistrza, aby do nich dołączyła, pod warunkiem, że uda się na jego przyjęcie. Lucy zgodziła się na to, jednak na przyjęciu okazało się, że jest oszustem planującym na nią od początku zasadzkę. Chciał uprowadzić Lucy i sprzedać jako niewolnicę. Przeszkodził w tym prawdziwy Salamander z Fairy Tail, Natsu, który wściekł się, po dowiedzeniu, że ktoś podszywa się pod członka jego gildii. Oszust tak naprawdę był magiem ognia, nazywa się Bora i jest byłym członkiem gildii Titan Nose. Po uratowaniu Lucy, Natsu proponuje jej dołączenie do gildii magów - Fairy Tail. Okazuje się, że chłopak jest Ognistym Smoczym Zabójcą (Fire Dragon Slayer). Oczywiście Lucy zgadza się i tak oto zaczyna się prawdziwa przygoda.

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100809132818/fairytail/images/thumb/1/13/New_Guild.jpg/500px-New_Guild.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/5301/textn.png

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20101012010957/fairytail/images/thumb/4/45/Natsu_Anime_S2.png/200px-Natsu_Anime_S2.png

NATSU SALAMANDER DRAGNEEL

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26


Jeden z głównych bohaterów serii. Jest młodym, beztroskim i lekkomyślnym magiem używającym zapomnianej, ognistej magii Smoczych Zabójców. Należy do gildii Fairy Tail. Jego członkowski znak znajduje się na ramieniu prawej ręki (co widać na zdjęciu). Jego wiek jest nieznany. Ma różowe włosy i czarne oczy. Praktycznie zawsze nosi na sobie biały szal wykonany z łusek, który dostał od Igneel'a. Jest oddany swoim przyjaciołom i gildii. Zrobi wszystko, aby ich obronić. Pragnie znaleźć swojego przybranego rodzica - smoka Igneel'a. Jego biologiczny ojciec porzucił małego Natsu w lesie gdzie znalazł go Igneel. Smok nauczył go czytać i pisać. Zamienił poszczególne części organizmu chłopca w organizm ognistego smoka. To właśnie on nauczył go owej magii, magii Smoczych Zabójców. Jednakże pewnego dnia zniknął bez słowa.

CIEKAWOSTKI
Kilka przetłumaczonych z Fairy Tail Wiki. Do drugiego trochę dopisałam ja.

● Ubranie Natsu z początku miało być czerwone. Jednakże, Mashima zadecydował by zrobić je czarne, gdyż chciał by był kontrast między ubraniem Natsu a jego płomieniami.
● Jego imię, Natsu (夏) oznacza "lato" w języku Japońskim. Haru, główna postać z przeszłej mangi Hiro Mashimy, zatytułowanej Rave Master, znaczy "wiosna". Aki, główna postać z jego mangi "Monster Soul", oznacza "jesień", a "Shiki", główna postać z "Monster Hunter Orage" to "Cztery Pory Roku"(Four Seasons).

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20101012010957/fairytail/images/thumb/2/2a/Gray_Anime_S2.png/200px-Gray_Anime_S2.png

GRAY FULLBUSTER

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22



Kolejny główny bohater serii. Używa magii zwanej "Ice Make". Również, rzecz jasna, członek gildii Fairy Tail. Jego gildyjny znak znajduje się poniżej obojczyka. Ma czarne włosy jak i oczy. Często sprzecza się z Natsu - jak twierdzi Lucy - przez przeciwstawny charakter ich magii. Jego rodzice zostali zabici przez demona Deliora. To cud, że przeżył. Od tamtej pory znienawidził Deliorę i postanowił ćwiczyć się w magii u najsilniejszej w państwie, które zamieszkiwał, czarodziejce - Ur, aby móc go w przyszłości pokonać. Wynikiem treningu u niej, kiedy to musiał m.in. podczas zimy rozbierać się i biegać w samych bokserkach podczas zimy, do teraz został mu nawyk chodzenia bez koszulki czy w samych bokserkach. Po jej śmierci - zmarła w wyniku poświęcenia siebie do zamrożenia demona Deliory - wyruszył do zachodnich krajów, aby szukać potężnych magów, o których opowiadała mu jego nauczycielka.

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20101012010958/fairytail/images/thumb/7/76/Happy_Anime_S2.png/300px-Happy_Anime_S2.png

HAPPY

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1, 2
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11. 12, 13


Jest sześcioletnim magicznym kotem, posługującym się magią skrzydeł. Należy do gildii Fairy Tail. Jego ciało ma niebieską barwę. Co ciekawe, Happy potrafi mówić. Bliski przyjaciel Natsu, towarzyszący mu przez cały czas. Co ciekawe, wykluł się z jaja, a Natsu znalazłszy je, był przekonany, że to jajo smoka. Praktycznie zawsze towarzyszy chłopakowi.
SPOILER - nie było tego jeszcze w anime! Napisałam na czarno, jeśli ktoś chce zobaczyć, musi zaznaczyć tekst poniżej.
Jest to Exceed - "przewyższający" z Extalii, krainy z równoległej rzeczywistości - świata Edoras.

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20101012010957/fairytail/images/thumb/e/e6/Lucy_Anime_S2.png/135px-Lucy_Anime_S2.png

LUCY HEARTFILIA

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1, 2, 3, 4
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13


Jedna z głównych postaci. Lucy posługuje się magią Gwiezdnych Duchów. Za pomocą magicznych kluczy przywołuje je. Niezbyt silna siedemnastolatka, opiera się wyłącznie na swoich gwiezdnych duchach, jednak po jakimś czasie ona sama staje się silniejsza, co nie zmienia tego, jak walczy. Jest członkinią Fairy Tail. Jej członkowska pieczęć znajduje się na prawej dłoni. Ma blond włosy i brązowe oczy. Lucy jest pasjonatką literatury i pisze swoją powieść o przygodach, które spotkały ją w gildii. Wstydzi się bardzo pokazywać innym to, co napisała. Pochodzi z bardzo bogatej rodziny, nienawidzi jednak swojego ojca i uciekła z domu, aby dostać się do gildii magów.

Gwiezdne Duchy Lucy (te z anime) -
1, 2

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20101012010957/fairytail/images/thumb/b/b7/Erza_Anime_S2.png/200px-Erza_Anime_S2.png

ERZA TITANIA SCARLET

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 


Również jedna z głównych postaci. Erza Scarlet posługuje się magią "The Knight". Jest Każda osoba korzystająca z tej magii potrafi podmieniać broń, lecz Erza nauczyła się dużo więcej. Potrafi ona bowiem także podmieniać swoją zbroję, nawet ubranie właściwie. W arsenale ma ponad 100 różnych zbroi. Erza ma dziewiętnaście lat. Najsilniejsza przedstawicielka płci pięknej w Fairy Tail. Ma czerwone włosy. Jej członkowska pieczęć znajduje się na jej lewym ramieniu. Jest dojrzała, surowa, zaradna, mocno trzyma się zasad, jak i pilnuje by inni się ich trzymali. Po jakimś czasie zmienia się jednak i staje się mniej surowa. Najczęściej nosi zbroję z uwagi, iż czuje się w niej bezpiecznie - później zmienia się to. Niegdyś była niewolnicą, zmuszaną do wykonywania ciężkiej pracy przy budowie Systemu R. Przy próbie buntu została dotkliwie pobita, w wyniku czego straciła prawe oko (zostało one zastąpione magicznym, wyglądającym tak samo, lecz nie mogącym łzawić). O istnieniu magii dowiedziała się od Rob'a, byłego członka gildii Fairy Tail. Stary mag ocalił ją również od śmierci.

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20100510161247/fairytail/images/thumb/8/82/Makarov02.jpg/300px-Makarov02.jpg

MAKAROV

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13


Makarov to mistrz gildii Fairy Tail. Jest też jednym z Dziesiątki Świętych Magów, do których przynależą bardzo potężni magowie. Jest bardzo mały, niski. Ma już koło 88 - 89 lat. Jest dobry dla gildii i dla wszystkich jej członków.



http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100809134013/fairytail/images/thumb/4/4a/Gajeel.jpg/300px-Gajeel.jpg

GAJEEL REDFOX

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15


Niegdyś członek gildii Phantom Lord, to on zniszczył pierwszy budynek gildii Fairy Tail. Został pokonany przez Natsu. Po jakimś jednak czasie dołącza do gildii Fairy Tail. Jest Smoczym Zabójcą jak Natsu, jednakże Stalowym Smoczym Zabójcą, nie Ognistym. Tak jak Natsu uczył się od smoka - jednakże od smoka zwanego Metalicana, który również zniknął - w tym samym dniu, co Igneel. Zazwyczaj arogancki, zimny, niezbyt miły, jednak zmienia się nieco, jest lojalny wobec gildii. Jak się okazuje, grał "na dwa fronty" i dostarczył Mistrzowi Makarov'owi informacje na temat, gdzie przebywa jego syn.




http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20101012010956/fairytail/images/thumb/c/c1/Wendy_Anime_S2.png/225px-Wendy_Anime_S2.png

WENDY MARVELL

Dodatkowe zdjęcia -
Manga - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Anime -  1, 2, 3, 4, 5, 6.


Malutkim tekstem jest napisane to, co może być uznane za spoiler.
Jest 12-letnią dziewczynką. Ma długie czarne włosy i brązowe oczy. Jest Smoczym Zabójcą Nieba. Jest dosyć nieśmiała. Towarzyszy jej biała kotka Charle, która ją ciągle poucza. Członkini gildii Cait Shelter, ale po tym, co zaszło po bitwie z Oracion Seis, po tych wydarzeniach dołączyła do Fairy Tail. Mieszka w akademiku dla dziewcząt Fairy Tail. Tak jak Natsu, który aby się wzmocnić je ogień lub w przypadku Gajeel'a - metal, może ona jeść powietrze(szczególnie czyste, ponieważ gdy otaczające ją powietrze jest zanieczyszczone nie może używać swojej magii). Wychowała ją smoczyca Grandine i tak jak smok Igneel oraz Metalicana zniknęła 7 lat temu (7 lipca 777).



http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100920114229/fairytail/images/thumb/7/7e/Laxus_D.jpg/300px-Laxus_D.jpg

Dodatkowe zdjęcia -
Manga -
Anime - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10


LAXUS DREYAR

Laxus był magiem klasy S gildii Fairy Tail. Jest on wnukiem mistrza tej gildii, Makarov'a, jak i jest synem Ivan'a Dreyar'a, który został wyrzucony przez mistrza z gildii, bo stwarzał dla niej zagrożenie. Laxus ma moce Smoczego Zabójcy Piorunów, jednak nie uczył się od smoka - wszczepiono mu lakrymę, która pozwalała mu tejże magii używać. Został wyrzucony z gildii, za to, co zrobił. A z pomocą swojej grupy Raijinshuu, czyli trzech magów - Bixlow'a, Evergreen i Fried'a "zorganizował" w całym mieście "Festiwal Walki" (Fighting Festival) między wszystkimi członkami Fairy Tail. Na temat tego jest cały 'arc'. W skrócie mówiąc, Evergreen podczas trwania konkursu na miss Fairy Tail zmieniła w kamień wszystkie dziewczyny biorące w nim udział, a były to Cana, Juvia Loxar, Mirajane, Erza, Levy McGarden, Bisca Mulan i Lucy.. Warunkiem przywrócenia ich do ludzkiej postaci było pokonanie go - inaczej wszystkie miały zmienić się w pył. Chcąc go pokonać, magowie przemierzają miasto Magnolię, ale wpadają w pułapki, stworzone magią Fried'a. Warunkiem wyjścia jest pokonanie towarzysza. Łapani byli dwójkami, z tego co pamiętam nie było większej ilości osób w jednej pułapce. Natsu, Gajeel wraz z Makarov'em zostają uwięzieni w pułapce takiej, że nie mogą wyjść z gildyjnego budynku. Po jakimś czasie jednak, za pomocą Levy (w między czasie Erza wydostaje się z kamienia, bo jak się okazuje była tylko pokryta niewielką, kamienną powłoką, a to z powodu tego, że jedno oko miała sztuczne - Evergreen właśnie przez spojrzenie jej w oczy zmienia ludzi w kamień. Pokonuje również Evergreen i sprawia, że ta uwalnia wszystkie dziewczyny) Natsu wraz z Gajeel'em wydostają się z niej. Udaje się im pokonać Laxus'a, gdy już go znaleźli.







Zaprzestałam rozwijaniu tego tematu, więc najpewniej temat zostanie taki.

Offline

 

#2 2010-08-25 09:19:05

 Ibuki

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 352
Punktów :   

Re: Fairy Tail

Obejrzałam jeden odcinek i pół drugiego. Może dalej będę oglądać. Nawet ciekawe, ale trochę podkurza mnie Lucy, ale Natsu jest nawet w porządku.


"Znam Wayne'a. Jeśli on jest Batmanem to, ja jestem królem Anglii!"
- Two-Face

Offline

 

#3 2010-08-25 15:52:23

 Ana

Mag Powietrza

Skąd: Ząbki
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 294
Punktów :   
Imię: Marzena
Wiek: 11 lat. Rocznik 1999, 4 maja.

Re: Fairy Tail

Lucy wydaje się taka głupia na początku, ale później sie lepiej pokazuje.
Co do anime, to je wręcz uwielbiam. Jedno z moich ulubionych. Na początku takie dziwne trochę, ale później jest już coraz lepiej.

Offline

 

#4 2010-08-25 16:00:28

 Ibuki

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 352
Punktów :   

Re: Fairy Tail

To dobrze, bo już się bałam xD Skoro tak zachwalacie to zaraz sie biorę za kolejne epizody


"Znam Wayne'a. Jeśli on jest Batmanem to, ja jestem królem Anglii!"
- Two-Face

Offline

 

#5 2010-09-03 19:01:40

Allhambra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Fairy Tail

Właśnie zaczęłam to oglądać Mam nadzieję, że szybko nie wymięknę ;P

Offline

 

#6 2010-09-03 19:12:17

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Fairy Tail

Bardzo Ci polecam, tak samo Ibuki no i Ana, oraz wszystkim innym, którzy jeszcze nie zapoznali się z tą serią - mam nadzieję że się nie zniechęcicie ^^ Co dalej to ciekawiej, bardzo zachęcam ^^ Mimo że jak wspominałam jest cenzurowane, to i tak, jak dla mnie jest świetnym wprost anime

Offline

 

#7 2010-09-05 10:21:46

seth

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 79
Punktów :   
Żywioł: Ogień

Re: Fairy Tail

To rządzi

~Triss
Duże litery - proszę pamiętać! Poprawione. No i ortografia.

Offline

 

#8 2010-09-05 11:13:59

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Fairy Tail

Miło, że znajduje się coraz więcej osób lubiących to anime i pewnie mangę, bo jak myślę na pewno znajdą się osoby też czytające ^^ Ale prosiłabym w komentarzach jednak o uzasadnienie, czemu się lubi, bo takie dwa słowa to niezbyt wnoszące jest ;p

Offline

 

#9 2010-11-24 16:48:41

Sadness

Gość

Re: Fairy Tail

To tak: Anime jest po prostu boskie (oczywiście manga też bo to na jej podstawie). Oglądałem prawię wszystkie odcinki, które do tej pory wyszły czyli tak 40. Bardzo polecam. Dobrze dopracowane Anime, choć zauważyłem w jednym momencie że Gray miał ubrania, potem nie miał przez chwilę a potem znów miał. Wiem, wiem nie umiem opisywać, cóż, trudno, myślę że zrozumieliście to co chciałem powiedzieć. Tak czy inaczej polecam wszystkim.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gdynia.pun.pl www.awfpoznan.pun.pl www.souleaterforumgame.pun.pl www.stara-gwardia.pun.pl www.reggae.pun.pl