#1 2010-08-24 17:59:05

 Ibuki

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 352
Punktów :   

Terminator

http://gfx.filmweb.pl/po/09/95/995/7208575.3.jpg?l=1220840756000


Terminator (ang. The Terminator) to amerykański film z gatunku science fiction wyreżyserowany w 1984 roku przez Jamesa Camerona. W Polsce film wyświetlany był w kinach pod tytułem Elektroniczny morderca.

Nazwa angielska nie jest związana z polskim znaczeniem słowa terminator. Oznacza ona ucznia uczącego się by uzyskać tytuł czeladnika, terminującego u mistrza. W zamyśle piszącego scenariusz oznacza osobę, która doprowadza do kresu łac. terminus życia (zabija).


Fabuła

Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Tytułowy terminator (Arnold Schwarzenegger) w pierwszej części serii jest androidem, który został wysłany w przeszłość w celu zlikwidowania Sary Connor (Linda Hamilton), matki przywódcy rebeliantów, nielicznych ludzi, którzy walczą w przyszłości z cyborgami o przetrwanie. W przeszłość przesłany zostaje także jeden z żołnierzy rebeliantów, Kyle Reese (Michael Biehn), który ma nie dopuścić do jej zabicia. Mimo iż główny problem przedstawiony w filmie dotyczy wydarzeń, które dopiero mają nastąpić, pojawia się w nim jedynie kilka urywków wizji przyszłości. Akcja filmu toczy się w latach 80. XX wieku.

Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Bardzo lubię ten film, ale druga część jest lepsza. Są tu jacyś terminatoromaniacy?


"Znam Wayne'a. Jeśli on jest Batmanem to, ja jestem królem Anglii!"
- Two-Face

Offline

 

#2 2010-09-03 20:19:02

 Zipciu

Mag Ognia

8071485
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 133
Punktów :   
Zainteresowania: Muzyka, manga/anime, RPG
Żywioł: Ogień
Wiek: 13

Re: Terminator

Ja lubię Terminatora, ale nie jest to fantastyczne kino jakieś. Film jak każdy inny. Fajna akcja, fabuły, nawalanki. Rzeczywiście druga część jest lepsza. Trzecia i czwarta to moim zdaniem odchody.


Valhalla! Deliverence! Why you ever forgotten me?

Offline

 

#3 2010-09-05 18:55:17

 Ibuki

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 352
Punktów :   

Re: Terminator

Nie oglądałam trójki i czwórki, ale po paru fragmentach coś mi sie zdaję, że masz co do nich rację. Dlatego chyba sobie odpuszczę te części.


"Znam Wayne'a. Jeśli on jest Batmanem to, ja jestem królem Anglii!"
- Two-Face

Offline

 

#4 2010-09-15 15:11:42

 Ana

Mag Powietrza

Skąd: Ząbki
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 294
Punktów :   
Imię: Marzena
Wiek: 11 lat. Rocznik 1999, 4 maja.

Re: Terminator

Oglądałam tylko drugą część i mnie jakoś nie zachwyciło. Taki sobie film akcji - na nudę, nic ambitniejszego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.reggae.pun.pl www.gdynia.pun.pl www.bezplatne.pun.pl www.stara-gwardia.pun.pl www.awfpoznan.pun.pl