Avatar - Legenda Aanga


#1 2010-11-04 10:58:24

 Elbereth

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 28
Punktów :   
Wiek: 22

Muzyka przemija?

Od długiego czasu mam ten temat w myślach. Otóż, czy nie uważacie, że muzyka jest...chwilowym zapychaczem? Mam na myśli najnowszych wykonawców w stylu Jonas Brothers, Gosia Andrzejewicz, Basshunter , Hannah Montana i inne (no nie powiem co, bo może są tu fani tejże...khem, muzyki) . Na początku jest na nich wielkie BUM, wszędzie są grani, krejzolki i krejzole totalnie podniecają się i deklarują, że to są ich ukochani wykonawcy, i ogólnie jest szał. A pomyślcie, co będzie za 20 lat. Czy ktoś będzie pamiętał o Basshunterze? Albo o Gosi A.?
Nie sądzę. To zjawiska chwilowe. A teraz przypomnijcie sobie, moi drodzy, takie zespoły jak Metallica, U2, Aerosmith... Znacie kogoś, kto WCALE o nich nie słyszał? Znacie jakieś radio, które WCALE nie gra do dzisiaj ich piosenek sprzed 20 lat? To jest wspaniałe, że zespoły istniejące 30 lat są dzisiaj jeszcze mocno lubiane, nucone, śpiewane, podgwizdywane gdzieś w trakcie pracy.... Bo naprawdę wątpię, żeby za 10 lat ktoś jeszxze podśpiewywał sobie piosenki Jonas Brothers  z początków ich ....kariery o3o. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Myślałam, że się załamię, gdy moja siostra wróciła ze szkoły ze śmiechem, że jej licealne koleżanki nie mają pojęcia o tym, jak zwie się wokalista U2....

Offline

 

#2 2010-11-04 14:19:07

 Ibuki

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 352
Punktów :   

Re: Muzyka przemija?

Zgadzam się w stu procentach. Nie cierpię tych nowych pseudo gwiazdek muzyki pop. Załamuję się, gdy moja koleżanka stwierdza, że Black Sabbath to beznadzieja, a według niej camp rock to prawdziwy rock. Dajcie spokój. Takie zespoły jak Metallica, czy U2 będą zawsze pamiętane. Nieśmiertelna muzyka.


"Znam Wayne'a. Jeśli on jest Batmanem to, ja jestem królem Anglii!"
- Two-Face

Offline

 

#3 2010-11-04 18:50:04

 Zipciu

Mag Ognia

8071485
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 133
Punktów :   
Zainteresowania: Muzyka, manga/anime, RPG
Żywioł: Ogień
Wiek: 13

Re: Muzyka przemija?

Czy muzyka jest chwilowym zapychaczem? Nie! Nie zgadzam się z wami! Jonas Brothers, Gosia Andrzejewicz, Basshunter , Hannah Montana to nie są wykonawcy, o których się wspomina dyskutując o muzyce. To nie jest jest nic poważnego. Za kilka lat każdy zapomni, bo to kupa. Co z tego, że jest na świecie tylu frajerów, którzy tego słuchają? Za chwile zapomną. Prawdziwna muzyka, bo ja taką uznaję nie jest chwilowym zapychaczem i to chciałem powiedzieć przez to ''Nie!'' na początku. Metallica, Aerosmith, U2? Nie. Nie dla mnie.
Metallica-zespół jako metalowy przedstawiciel komercji. Sprzedali się, obcieli włosy(liderzy)i co z tego, że dla patrzących z zewnątrz(mam tu na myśli nie metalowców od dawnien dawna tylko tych, którzy usłyszeli ich piosenki i mają ich pełno w folderach na kompach)Nothing Else Matters to wspaniała kompozycja? Nie twierdze, że to nie jest wspaniała kompozycja, ale nie mam dla nich szacunku. Woleli mieć kasę i popularność niż prawdziwy metal i szczerych wiernych fanów.
U2-To zwykły Pop. Nie poniżam, ale nie interesuje mnie co się o nich mówi. Bez obrazy
Aerosmith-Nic ciekawego.
Oczywiście zawsze zostaną zapamiętani. Tego im życzę, ale kto wspomni o takich fantastycznych zespołach jak AC/DC, Iron Maiden, Black Sabbath(Ibuki wspomniała),Deep Purple, Megadeth, Slayer??!!!!111111111! To jest prawdziwa muzyka, tego zawsze będę się trzymał, bo to zostało mi przekazane i tak samo myślą miliony nawet może długowłosych fanów na całym świecie! I nie należy się skupiać na kale jakim jest cała zgraja popowych pierdołek tylko na tym co się kocha. \m/
Wiem, że i tak powiecie, że mój post jest bez sensu
Pozdro.


Valhalla! Deliverence! Why you ever forgotten me?

Offline

 

#4 2010-11-04 18:57:09

 Ibuki

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 352
Punktów :   

Re: Muzyka przemija?

Nie stwierdzę, że twój post jest bezsensowny. Każdy ma swoje zdanie. Rację masz. Co do Metallica. Muszę się trochę z tobą zgodzić. Ja się Nothing Else Matters nie zachwycam. Wolę starsze utwory. Iron Maiden też jest genialne, Slayer i pozostałe, które wymieniłeś.

Ostatnio edytowany przez Ibuki (2010-11-04 18:57:57)


"Znam Wayne'a. Jeśli on jest Batmanem to, ja jestem królem Anglii!"
- Two-Face

Offline

 

#5 2010-11-05 09:32:40

 Zipciu

Mag Ognia

8071485
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 133
Punktów :   
Zainteresowania: Muzyka, manga/anime, RPG
Żywioł: Ogień
Wiek: 13

Re: Muzyka przemija?

Tak! Tak! Tak! <tańczy z radości przed komputerem jak debil> Oczywiście, że to jest genialne Żeby ogarnąć twórczość Iron Maiden trzeba w tym siedzieć kilka miesięcy, dla niektórych rok. Każda ich płyta jest inna, cały czas zaskakują czymś nowym. I nie przemijają skoro nagrali już 15 studyjny album i jest bardzo trudny do polubienia za pierwszym razem. Mi się spodobała całość za około 17 przesłuchaniu.


Valhalla! Deliverence! Why you ever forgotten me?

Offline

 

#6 2010-11-05 09:58:31

 Elbereth

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 28
Punktów :   
Wiek: 22

Re: Muzyka przemija?

Drogi Zipciu, zespoły które podałam, to kapele istniejące długi czas. Nie chodzi mi głównie o twórczość, a o to, ile lat się utrzymują, ile osób ich zna , nuci, ile mają fanów -od tylu lat! To są tylko przykłady, naturalnie, uwielbiam Ozzy'ego, AC/DC i innych dinozaurów. Podałam te zespoły ponieważ te akurat przyszły mi do głowy
I nie obchodzi mnie, czy ktoś obciął włosy, czy paznokcie, -liczy się to, czy zespół nadal działa i czy nadal ma swoich wielbicieli. Przypominam-po ponad 20 czy 30 latach.

Offline

 

#7 2010-11-05 12:08:48

 Zipciu

Mag Ognia

8071485
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 133
Punktów :   
Zainteresowania: Muzyka, manga/anime, RPG
Żywioł: Ogień
Wiek: 13

Re: Muzyka przemija?

Dla mnie nie liczy się przecież długość włosów...to miało znaczyć co innego, pewnie nikt nie zajarzył o co mi chodzi. Jakie włosy mają znaczenie? Chodzi o to co zrobili ze sobą jako zespołem i z muzyką za jaką ich pokochaliśmy. Chociażby Master Of Puppets. Dlaczego nie zagrają czegoś takiego? Dlaczego stają się co raz bardziej zespołem czysto rozrywkowym. Gdzie jest w tym miejsce na metal? Przecież nie czepiam się tego, że ci coś przyszło do głowy )


Valhalla! Deliverence! Why you ever forgotten me?

Offline

 

#8 2010-11-05 12:36:11

 Elbereth

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 28
Punktów :   
Wiek: 22

Re: Muzyka przemija?

A,przepraszam, może i ja za szybko przeczytałam i błędne wnioski wysnułam ^^;
W sumie to fakt, ale dla nich, jako zespołu to nie zagraża, a nawet dorzuci nowych fanów. Przecież im najbardziej zależy na tym, by upchnąć płyty i trzepać kasę   Popatrz na Chylińską. Kobieta z takim głosem oddała się muzyce rozrywkowej. Muzyce dance.. PO co? ano po to, by sprzedać JESZCZE więcej płyt. Dobrze, że ACDC nie pójdą w takie ślady ;P

Offline

 

#9 2010-12-20 21:02:10

 Vendie

Historia mnie uniewinni.

22151300
Zarejestrowany: 2010-03-29
Posty: 547
Punktów :   

Re: Muzyka przemija?

Tak, tak... Jakby każda dobra piosenka chciała być zapamiętana na zawsze, to wszyscy nucilibyśmy hity z czasów kamienia łupanego. Moim zdaniem: Tak, muzyka przemija, ale potem znów powraca. Zależy od gustu. No, na przykład jeden obraża drugiego, twierdząc, że słucha nowoczesnego (choć moim zdaniem denerwującego) techno, a drugi na to, że ten słucha starego rocka. I jest spór. Bo ten mówi, że trzeba iść z duchem czasu, a tamten, że dobra muzyka zostaje na zawsze. Za trzydzieści lat znów sytuacja się zmieni, bo powstanie jeszcze nowsza muzyka, więc ten, który "idzie z duchem czasu" wejdzie na miejsce tego drugiego, i będzie mówił: "Ach, za moich czasów to ludzie słuchali dobrej muzyki... A teraz? Jakieś piosenki różnych gwiazdeczek..." Więc myślę, że muzyka przemija, choć pewnie i za kilkadziesiąt lat znajdzie się całkiem sporo takich, którzy będą wspominali "starego, dobrego rocka"...

Offline

 

#10 2010-12-21 21:19:10

 Sietgun

Użytkownik

Skąd: Jedwabno
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 11
Punktów :   

Re: Muzyka przemija?

Niektórzy wykonawcy zostają na zawsze w sercach a reszta to typowo plastikowa muzyka z Vivy która minie szybciej niż przyszła.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lekarski3.pun.pl www.multiplayer-online.pun.pl www.rbd-rebelde-rbd.pun.pl www.kings-of-hell.pun.pl www.shinobiofwars.pun.pl