#1 2009-12-05 16:29:32

Aruchi

GAYLORD PINES

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4212
Punktów :   
Imię: Master of Disaster
Wiek: 3 lata

Kuroshitsuji

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/Kuroshitsuji.jpg
Kuroshitsuji


Kuroshitsuji (jap.黒執事) – manga, znana również pod tytułem Black Butler, czyli „Czarny Lokaj”, której autorką jest Yana Toboso. Swoją premierę miała 16 września 2006 r., a w październiku dwa lata później pojawiła się adaptacja filmowa – anime – poprowadzona przez Shinohara Toshiya w liczbie 24 odcinków pod tym samym tytułem.

Fabuła


Akcja toczy się w Anglii w czasach wiktoriańskich. (dokł. w 1888r.) W londyńskiej posiadłości Phantomhive pracuje dość niezwykły lokaj imieniem Sebastian. Jego panem, a zarazem głową znakomitego rodu Phantomhive i właścicielem popularnej firmy zabawkarskiej, jest dwunastoletni Ciel – cyniczny i niezwykle dojrzały jak na swój wiek chłopiec. Po stracie rodziców zawiera pakt, na mocy którego jego dusza zostaje sprzedana w zamian za służbę demona.

Bohaterowie
http://api.ning.com/files/mPPYurMAnptUtG4yGfog4bmH7X3nwphHL0gw*yI87-Omefh905-xrF-l7qf3lZYFzWKbQ6vRznOFbl0UW3VYRji6jN*WXhmu/Ciel_Phantomhive_by_SunaJashin.jpg
Ciel Phantomhive


Młody lord angielski, właściciel wielkiej firmy produkującej zabawki oraz słodycze. W wieku dziesięciu lat zawarł faustowski pakt z demonem. Pracuje w służbie u królowej Wiktorii, przez co nazywany jest "kundlem królowej", a jego głównym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek rytualnych morderstw oraz wszelkich ponad naturalnych lub też niewyjaśnionych spraw, z którymi Scotland Yard nie może sobie poradzić.

http://www.myfconline.com/character_avatars/197911_81434.jpg
Sebastian Michaelis


Często mówi o sobie "Aku made, shitsuji desu kara" co znaczy "Jestem tylko lokajem". Jest to jednocześnie gra słów, gdyż kiedy "ma" z drugiego słowa połączy się z pierwszym otrzymujemy "Akuma de shitsuji desu", co oznacza "Jestem demonem i lokajem". Sługa Ciela Phantomhive'a w zamian za duszę chłopca. Wysoki, przystojny mężczyzna, zawsze doskonale ubrany w szykowną czerń i o nienagannych manierach, posiada wiele przydatnych umiejętności, zarówno w prowadzeniu posiadłości jak i w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Na początku, wydaje się, że Sebastian jest z młodym paniczem tylko dla własnego celu - duszy Ciela, lecz potem, gdy Ciel ma oddać mu swoją duszę, okazuje się, że Sebastian darzy go pewną sympatią - chce zostać z paniczem i mu służyć, gdyż znudziło mu się prowadzenie żywotu demona. Jest dla Ciela: ochroniarzem, kucharzem, lokajem, nauczycielem. Sebastian większość rozkazów przyjmuje słowami "Tak, mój Panie" ("Yes, my Lord").

http://img29.imageshack.us/img29/2125/madame.png
Madam Red


Ciotka Ciela Phantomhive, siostra jego matki. Jej prawdziwe imię i nazwisko to Angelina Durless. Rudowłosa arystokratka zawsze ubrana na czerwono. Bardzo kocha swojego siostrzeńca. Pani Grella. Jest lekarzem. Prowadzi własną klinikę w Londynie.

http://celestialkitsune.files.wordpress.com/2009/02/screenshots_71571.jpg
Grell Sutcliffe


Majordomus Madam Red, a także jeden z bogów śmierci – Shinigami (Żniwiarz) – który podobnie jak jego pani uwielbia kolor czerwony. Jako Shinigami posługuje się niesankcjonowaną piłą mechaniczną, która jest przerobioną kosą. Nosi przy sobie księgę, w której posiada informacje o wszystkich ludziach, którym mają umrzeć w najbliższym czasie. Grell kocha Sebastiana, jednak bez wzajemności, a także wydaje się także zainteresowany Plutem i Williamem. Jego "miłość" do Madam Red jest tylko zamiłowaniem do noszonego przez nią koloru czerwonego.

http://th.interia.pl/40,b8189c9093505301/Elizabeth.jpg
Elizabeth Middleford


Zwana Lizzy, młoda arystokratka. Jest narzeczona a jednocześnie kuzynką i towarzyszką zabaw lat dziecięcych Ciela. Uwielbia wszystko co jest słodkie, urocze, w jasnych, pastelowych barwach. Kocha Ciela i bardzo pragnie jego szczęścia. Zrobiłaby wiele, by zobaczyć jego uśmiech.

http://img39.imageshack.us/img39/457/trioo.png
(Od lewej:)
Maylene


Młoda, mało rozgarnięta pokojówka, która z niewiadomych powodów nigdy nie chce ściągnąć swoich ogromnych, wiecznie pękniętych okularów. Nieustannie zdarza jej się niszczyć różne rzeczy. Bez okularów strzela niezwykle celnie. Podkochuje się w Sebastianie.

Bard


Niezbyt utalentowany kucharz w domu Phantomhive, chodzi wiecznie z papierosem w ustach. Niezmierną przyjemność można mu sprawić nazywając go po prostu "kucharzem".

Finian


Inaczej Finny – młody ciamajdowaty chłopak pracujący jako ogrodnik w domu Phantomhive. Posiada nadnaturalną siłę, której nie potrafi kontrolować. W anime zakochany jest w Angeli.

http://img404.imageshack.us/img404/9476/kuroshitsuji2020012020lsc5.jpg
Tanaka


Kolejny lokaj w domu Phantomhive, jednak o niższym stanowisku niż Sebastian. Z reguły się nie odzywa i w przeciwieństwie do pozostałej trójki wykonuje swoje obowiązki dobrze. Był światkiem spalenia rezydencji rodziców Ciela. Zwykle widzimy go pijącego zieloną herbatę. Przeważnie występuje w wersji chibi.

http://img6.imageshack.us/img6/4293/undertakerxm.jpg
Undertaker


Właściciel zakładu pogrzebowego. Świetnie zna się na medycynie. Posiada wiedzę, która jest przydatna dla Ciela w sprawach, które rozwiązuje. Nie udziela jednak informacji za nic, wpierw ktoś musi go rozśmieszyć. Jeden ze żniwiarzy - Legendarny Shinigami.

http://celestialkitsune.files.wordpress.com/2009/02/screenshots_71589.jpg
William T. Spears


Członek i zarazem szef zarządu bogów śmierci. Posługuję się urządzeniem podobnym do sekatora. Jest przełożonym m.in. Grell'a.

http://img297.imageshack.us/img297/8660/877aec1986dffd60dbb4bd6.jpg
Lau


Chiński przyjaciel rodziny Phantomhive, kupiec, który jednocześnie zajmuje się nielegalnym przemytem opium. Lubi urządzać niezapowiedziane wizyty, czym nieraz doprowadza Ciela do szału. Jest wiecznie uśmiechnięty, przeważnie ma zamknięte oczy.

Ranmao


Towarzyszka Lau. Często mu towarzyszy lub po prostu siedzi mu na kolanach. Również jest Chinką.

http://img139.imageshack.us/img139/4762/kuroshitsujicosplayvisc.jpg
Wicehrabia Druitt


Ważna angielska osobistość. Interesuje się małymi dziewczynkami, zwrócił uwagę nawet na przebranego za dziewczynę Ciela. Wicehrabia podejrzewany jest o uprawianie czarnej magii i handel dziećmi. Jest przystojny, ma długie lśniące blond włosy, ubiera się na biało.

Postacie pojawiające się w Akcie Hinduskim
http://img2.ak.crunchyroll.com/i/spire4/6c91ab88f6b5c0f78f928583ffcc99b31234899234_full.jpg
Książę Soma


Siedemnastoletni książę hinduski. Przyjechał do Anglii w poszukiwaniu swojej opiekunki Meeny. Prawie nie rozstaje się ze swoim "lokajem" Agnim, którego przed laty uratował przed śmiercią. Po tym, jak pomógł Cielowi wydostać się z tłumu rozwścieczonych Hindusów, uznał za normalne, że w ramach wdzięczności hrabia powinien zaprosić go do siebie. Swoją bezpośredniością doprowadza Ciela do rozpaczy. Bardzo wierzy w hinduską boginię Kali.

http://celestialkitsune.files.wordpress.com/2009/01/screenshots_57594.jpg
Agni


Pełni funkcję ochroniarza Księcia Somy. W przeszłości był przestępcą, który został uratowany przez księcia Somę od powieszenia. Od tego momentu postanowił wiernie mu służyć, widział w nim boga. Prawa dłoń Agniego ma niespotykaną moc, którą otrzymał od bogini Kali. Jest bardzo utalentowany i oddany lokalnej hinduskiej bogini.

Postacie pojawiające się w Akcie Cyrkowym


Główni cyrkowcy z cyrku "Arka Noego".

http://th09.deviantart.net/fs41/300W/i/2009/013/6/0/Kuroshitsuji_Joker_by_ikanebi.jpg
Joker


Impresario cyrkowy, choć nie jest jego właścicielem. Zajmuje się zabawianiem widowni, jest klaunem i żonglerem. Zamiast prawej dłoni ma protezę.

http://th07.deviantart.net/fs40/300W/f/2009/050/1/6/Kuroshitsuji_Beast_by_ikanebi.jpg
Beast


Treserka tygrysów. Ma protezę lewej nogi.

http://img98.imageshack.us/img98/3547/dollk.png
Doll


(Lalka) akrobatka chodząca po linie.

http://th03.deviantart.net/fs41/300W/i/2009/004/6/e/Kuroshitsuji_Dagger_by_ikanebi.jpg
Dagger


(Sztylet) młodzieniec rzucający nożami. Ma protezę prawej nogi.

[brak zdjęcia]
Wendy i Peter


Para młodych akrobatów wykonująca pokazy na trapezie.

http://i528.photobucket.com/albums/dd321/FlyAwayGrenade/Manga/Snake.jpg
Snake


Przygotowuje pokazy z wężami. Kiedy coś mówi, zawsze dodaje, że powiedział to któryś z jego węży. Rzeczywiście potrafi się z nimi komunikować, dostarczają mu one informacji. Jego węże mają ciekawych imionach, takie jak Goethe, Wordsworth czy Wilde.

[brak zdjęcia]
Połykacz ognia


[jak na razie - brak zdjęcia]
Doktor


Mężczyzna współpracujący z cyrkiem, wykonuje protezy.

[brak zdjęcia]
Ojciec


Zagadkowa postać, prawdziwy kierownik cyrku.

Postacie występujące tylko w anime
http://i299.photobucket.com/albums/mm294/xx_clauu/kuroshitsuji/Drozelln.jpg
Drocell Kainz


Pracuje w sklepie z zabawkami. Przyciągał do sklepu małe dziewczynki, które zmieniał w nieczułe kukiełki. Praktycznie bez przerwy śpiewał piosenkę "My fair lady", w której zamieszczał informacje, z czego chce zrobić kolejną lalkę.

http://i87.photobucket.com/albums/k131/Ed_and_Sasukes_Girl/Kuroshitsuji/52357.jpg
Angela/Ash


Pierwszy raz poznajemy ją, kiedy Ciel przybywa do Houndsworth. Jest pokojówką u człowieka nazwiskiem Barrymore. Niezwykle spokojna, wciąż z zasmuconym spojrzeniem szybko zdobywa sympatię Bard'a, Meilin i Finiana. Sebastian jednak nie ma do niej zaufania, jak się zresztą później okazuje, całkiem słusznie. To ona znalazła i przygarnęła dziwacznego demona w postaci człowieka, a zachowującego się jak pies i nazwała go Pluto. Jednocześnie zmieniała się w mężczyznę, będąc ochroniarzem królowej.

http://i528.photobucket.com/albums/dd321/FlyAwayGrenade/Kuroshitsuji/83a38e1acf6ebc7c0fad6ee899ab4d47.jpg
Pluto


,Piekielny Pies", zwykle przybierający postać dorosłego, szarowłosego człowieka. W swej prawdziwej postaci jest ogromnym psem o wielkiej mocy. Początkowo przebywał u Angeli, potem został oddany pod opiekę młodego Phantomhive'a i Sebastiana(który raczej za nim nie przepada, bez wzajemności). Tylko demoniczny pies potrafi otwierać zapieczętowane drzwi.

źródło: Wikipedia.

Różne różności
Różne fragmenty mangi
1 2 3 4 5 6 7


Cosplay'e
1 2 3 4 5 6 7 8


Recenzje
Recenzja mangi na tanuki.pl

Ostatnio edytowany przez Carmelka (2009-12-06 12:59:01)


NIE CZYTAĆ MOICH STARYCH OPEK CHOLERA JASNA


Czemu, darling? ~~
Bo są do bani, delikatnie mówiąc. Shay, nie nadużywaj mocy admińskiej, bo sama bym chciała taką mieć.

Offline

 

#2 2010-08-04 23:25:05

 Ana

Mag Powietrza

Skąd: Ząbki
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 294
Punktów :   
Imię: Marzena
Wiek: 11 lat. Rocznik 1999, 4 maja.

Re: Kuroshitsuji

Bardzo, bardzo, bardzo lubię to anime. Manga też fajna, ale przeczytałam tylko kilka rozdziałów, a z anime jestem na bieżąco.
Kreska jest bardzo staranna. Widać to w mandze. Autorka rysuje z dokładnością chyba wszystko. Ubrania, filiżanki, potrawy... W anime też ślicznie to wygląda.
Fabuła i postacie - też niebanalne.
Nie wiem, nie umiem napisać jakiejś normalnej recenzji Kuroshitsuji, bo wszystko wydaje mi się w nim 'super'. Oceniam, zarówno mangę jak i anime, na 10/10.

Offline

 

#3 2010-12-27 16:52:04

 Mariko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 38
Punktów :   
Zainteresowania: czytanie, rysowanie
Żywioł: Ziemia i Woda

Re: Kuroshitsuji

Moje ukochane anime *.*
Najbardziej lubię Sebusia, Grellusia, Pluto, Undertaker'a i naszego Kochane Williama, który nieznacznie mnie przeraża, a zarazem pociąga *.*
Mamga i Anime 10/10

Ostatnio edytowany przez Mariko (2011-02-19 22:38:04)


http://anime-online.info.pl/images/avatars/xerxes-break_21022_top%5B3780%5D.jpghttp://bleachasylum.com/customavatars/avatar15968_3.gifhttp://fc06.deviantart.com/fs15/f/2007/088/0/3/DN_raito___avatar_by_yolis.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
życzenia na śwęta wódka koks www.kokotow.pun.pl jpmt2 lanie na goły tyłek filmy wideo www.wsap.pun.pl