#1 2010-03-16 14:49:14

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Regulamin ŚA

Regulamin - Świat Awatara
Obowiązuje tu też w pewnym stopniu regulamin forum.


1. Postacie

1.1 W Świecie Awatara, aby pisać, musisz stworzyć własną postać. (Dział -> Przedstawienie postaci, temat postacie)
1.2 Gdy tworzysz postać, musisz wypełnić wszystkie punkty podane w poście nr 1 w odpowiednim temacie.
1.3 Gramy tylko postaciami wymyślonymi. Nie wolno odgrywać postaci istniejących w kreskówce. Postacie wymyślone, czyli tzw. " OC " - Original Character. Gdy tworzycie swój OC, musicie wszystko wymyślić oczywiście sami. Ewentualnie, możecie uciekać się do jakichś innych fikcyjnych postaci, to nie jest problemem. Możecie z nich wziąć przykład ale nie powinniście wszystkiego, całkowicie ściągać, powinniście sami wymyślić, w końcu to jest Wasz OC.
1.4 Jeśli chodzi o wygląd OC, możecie sporządzić opis lub wstawić zdjęcie, człowieka oczywiście. Zdjęcie nie może pochodzić z Awatar: Legenda Aanga.
1.5 Jeśli mamy dwie postacie, piszemy nad każdą naszą wypowiedzią pogrubioną czcionką imię lub imię z nazwiskiem, czy z drugim imieniem.
1.6 Bardziej ogólnie o pewnym punkcie - rodzina. Jeśli postać nie ma rodziny, może być to wytłumaczone, lub punkt może być pominięty, co byłoby najłatwiejszym rozwiązaniem problemu.
1.7 Jak jest napisane już w opisie pól Karty Postaci, pole "data urodzenia" należy uaktualniać co rok.
1.8 Jeśli user od dłuższego okresu czasu nic nie robi ze swoją postacią, nie udziela się, moderatorzy/administratorzy mają prawo postać wystawić do wynajęcia. Tyczy się to głównie postaci autentycznych, z Awatara.
1.9 Jeśli user gdzieś wyjeżdża i nie będzie miał możliwości pisania w ŚA przez dłuższy okres czasu, najlepiej nie zostawiać postaci w danym miejscu, gdy coś się np. dzieje tylko wymyślić coś, żeby nie uczestniczyła w akcji. Zawsze się coś powinno dać
1.10 UWAGA! Zanim zaczniesz pisać swoją postacią, jedna z osób zajmujących się Światem Avatar'a (Shay i Devil) musi wysłać Ci PW, czy karta postaci została zaakceptowana, czy nie! (Jest też możliwa jak najbardziej opcja, że może zajść sytuacja, iż informują te osoby o tym na CB) Jeśli zacznie się pisać postacią, której karta nie jest zaakceptowana, post zostaje usuwany i jest to traktowane jak normalne złamanie punktu regulaminu - zostaje przyznany punkt ujemny.
Oczywiście, osoby zajmujące się ŚA, nie muszą oczekiwać akceptacji, gdyż najlepiej wiedzą, czy postać jest ok

1.11 By uniknąć nieporozumień, że do jednego użytkownika PW z informacjami co i jak z kartą wysyłają naraz wszystkie osoby, zajmujące się ŚA sprawa wygląda następująco:
Pod kartą zaakceptowaną widnieje zawsze następujący napis:

Regulamin ŚA napisał:

Karta zaakceptowana!
[nick osoby akceptującej]

Pod kartą, do której właściciela wysłano wiadomość o tych, jakie poprawki ma wprowadzić, widnieje następujący napis:

Regulamin ŚA napisał:

W trakcie oceniania.
[nick osoby zajmującej się kartą]

Pod kartą, która została odrzucona, widnieje następujący napis:

Regulamin ŚA napisał:

Karta odrzucona.
[nick osoby, odrzucającej kartę]

1.12 UWAGA! Jak widzicie, w działach istnieje również Świat Duchów. Dozwolone jest mieć więc 2 postacie w Świecie Duchów, i 3 postacie na normalnym świecie. Jednakże, nie można tworzyć ducha, od razu być postacią w Świecie Duchów. Postać dopiero tam trafia - a dlaczego? Tu prosimy o sensowne tego uzasadnienie.

2. Wypowiedzi postaci w Świecie Awatara

WAŻNA ZASADA DOTYCZĄCA DŁUGOŚCI WYPOWIEDZI! WIĘCEJ TUTAJ!

Post użytkownika w ŚA musi zawierać co najmniej 5 zdań!

2.1 Jeśli już zdecydowałeś się wziąć udział w przygodzie w Świecie Awatara, musisz dbać o jakość swoich wypowiedzi. Wypowiedź postaci powinna być rozwinięta, o ile tak się da. Powinna być w miarę długa, zawierać opisy - dobrze by było. Przez to, że wypowiedź powinna być w miarę długa nie chodzi o to, że ta postać ma nie wiadomo jak długo mówić. Jeśli ktoś czyta wypowiedź Twojej postaci, chce z niej coś wynieść. Zwykle, gdy ta wypowiedź jest ładnie ułożona, średniej długości, czy też "długawa" bądź długa, miło się czyta i tak samo miło jest odpowiedzieć gdyż wie się, że wypowiedź tej osoby zaciekawi. Dlatego zachęcam mocno do pisania właśnie takich wypowiedzi. Jeśli nie ma jakichś większych możliwości na takie rozwinięcie postu, to można pisać krótko, byle zwięźle. Post nie może zawierać tylko słowa, czy dwóch, trzech. Więcej o wymaganej długości w linku, podanym wyżej.
2.2 Wypowiedź postaci nie może zawierać słów za bardzo wulgarnych.
2.3 Wypowiedź postaci powinna być poprawna ortograficznie. Czytającemu ortografia utrudnia czytanie, poza tym trochę zniechęca - wierzcie mi.
2.4 Zdania powinny być pisane jak zwykle z dużej litery, zawierać znaki przestankowe w odpowiednich miejscach, etc.
2.5 Moderator bądź Administrator mają prawo do poprawiania wypowiedzi, jeśli zdania są ułożone w sposób niepoprawny bądź wyraz/wyrazy są napisane niepoprawnie ortograficznie.
2.6 Każda wasza wypowiedź to wypowiedź WASZEJ postaci, tak więc nie możecie w niej pisać, co mówi/robi postać innego użytkownika. Jest to dozwolone tylko i wyłącznie za zgodą tego użytkownika, którego wypowiedź/zajęcie postaci chcecie przedstawić w swojej wypowiedzi. Zwykle jeśli tak się robi, postacie są niedaleko siebie. Ze względu na to, po wypowiedzi postaci użytkownika, w której zamieszczone było przedstawienie zachowania nie jego postaci lub wypowiedzi, powinna napisać osoba, która jest właścicielem owej postaci i na początku pisanego postu napisać, że zezwoliła na przedstawianie zachowania/wypowiedzi jej postaci danej osobie. Aby nie było nieporozumień, że jeden użytkownik napisał wypowiedź nie swojej postaci taką, jaką właściciel by nie napisał lub nie chciał, by była napisana. Można jednak poinformować o zgodzie drugiej osoby w inny sposób, ale kogoś z osób zajmujących się ŚA (Triss i Devil), np. przez ChatBox.
2.6.1 Jednakże, można napisać np. "strzelił w niego z łuku", ale nie można napisać, że się trafiło. To już zależy od właściciela postaci w którą się strzela. Drugim takim przykładem jest np. "strzelił w niego z ognia", ale nie wolno napisać, że się trafiło.
2.6.2 Wyjątkiem są Magowie Krwi podczas pełni księżyca, kiedy to mogą kierować ciałem drugiego człowieka.
2.7 Wypowiedź, opisy, przedmioty lub miejsca nie mogą mieć charakteru współczesnego. To dzieje się dawno dawno, nie ma żadnych iPod'ów, komórek, palmtopów, laptopów, komputerów, stereo etc. Musicie się do tego dostosować.
2.8 Nie ma żadnych określonych momentów, godzin, okresów czasowych i ograniczeń jeśli chodzi o pisanie. Jeśli chcecie w jakimś innym miejscu pisać, tworzycie temat, prosty przykład - Dom <imię postaci w odpowiedniej formie> - Nie możecie napisać " Mój Dom " oczywiście. Przykład - Dom Daron'a.
2.9 Wypowiadając się starajcie się robić to w sposób klimatyczny. Używać klimatycznych słów, czyli odpada coś w stylu współczesnym, lub przesadnie w rodzaju słów potocznych. Tak samo wykluczamy skróty w stylu  - "OMG", "ROTFL", "LOL".
2.9.1 Są jednak wyjątki, chociażby takie jak pisanie "ok" czy "super" - słowa te były także używane w kreskówce.
2.10 Gdy zakładasz nowy temat, nowego miejsca na początku napisz opis krótki tego miejsca, co to i gdzie się znajduje.
2.11 Pisząc w ŚA możesz pisać w pierwszej osobie albo trzeciej.
2.12 Pisząc w ŚA należy pisać w czasie przeszłym. Np. - "Chłopak siedział na krześle, wyglądając przez okno i podziwiając piękno okolic".


3. Rozmowy między postaciami

3.1 Pamiętaj! Jeśli jakaś postać obrazi Twoją postać lub będzie w stosunku do niej niemiła nie oznacza to, że dany użytkownik Cię nie lubi. Postacie mogą być różne, mieć różne charaktery. Ich zachowanie nie powinno mieć wpływu na relacje między użytkownikami.

Offline

 

#2 2013-06-12 18:28:49

Mako

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: Regulamin ŚA

Jak załozyć postać ?? Nie wiem gdzie kliknąć i wogóle Proszę o odpowiedź w wiadomości lub poprostu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gify na nowy rok winx4 życzenia na śwęta wódka koks www.wsap.pun.pl www.motoszkocja.pun.pl