#16 2010-03-08 18:47:08

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Ciąg dalszy..

Każda historia z ich udziałem w 98,5% polega na tym samym. Umarli to zwykłe maszyny na usługach swoich panów wyjątkami są lisze i upiory. Nie są jak inne istoty ich sposób myślenia i działania oraz walki są dużo prostsze jeśli działają bez dowódcy( tj. lisza lub władcy umarłych). Nieumarli nie mają własnej woli dlatego są podobne do maszyn tyle że ich łatwiej kontrolować.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#17 2010-03-08 18:47:43

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Ciąg dalszy..

To ja się tylko zapytam - skoro nieumarli pojawili się na wiele lat przed ludźmi to kto im zbudował kryptę? I skąd się wzięli? Trochę to naciągane jak gumka od reform...


Goodbye

Offline

 

#18 2010-03-08 18:52:26

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Ciąg dalszy..

Myślałam o tym, że oni sami. Um.. Właściwie to trochę rzeczywiście naciągane, to może jakieś starsze pokolenia, co by zmieniło to, że się przed ludźmi pojawili ? (A może dinozaury.. ta xD) To można by dopracować. A mogliby się wziąć w wyniku czarnej magii testowanej przez zuego zuego sama wiesz kogo ( W każdym razie zuego zuego) na ludziach. Albo coś w każdym razie z czarnoksiężnikiem

Agrael napisał:

Każda historia z ich udziałem w 98,5% polega na tym samym. Umarli to zwykłe maszyny na usługach swoich panów wyjątkami są lisze i upiory. Nie są jak inne istoty ich sposób myślenia i działania oraz walki są dużo prostsze jeśli działają bez dowódcy( tj. lisza lub władcy umarłych). Nieumarli nie mają własnej woli dlatego są podobne do maszyn tyle że ich łatwiej kontrolować.

Też tak może być, ale moim zdaniem niekoniecznie. Cóż, z tego co pamiętam nie czytałam historii z żadnymi nieumarłymi, a jeśli skądś znam to są normalnymi myślącymi istotami. Można nieumarłych interpretować moim zdaniem i tak i tak, bo to w różnych historiach może występować.. A właściwie mogą.

Offline

 

#19 2010-03-08 19:05:09

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Ciąg dalszy..

Shady Eyes napisał:

To ja się tylko zapytam - skoro nieumarli pojawili się na wiele lat przed ludźmi to kto im zbudował kryptę? I skąd się wzięli? Trochę to naciągane jak gumka od reform...

Ale wy jesteście upierdliwi nic nie możecie wymyślić samemu. Ale ok wysile się na odpowiedź. Nekromanci mogła to być jakaś obca rasa żyjąca na długo przed pojawieniem się człowieka zaprzedała dusze złym bogom i tak stali się nieumarłymi  ale ceną była utrata wolnej woli i podporządkowanie. Wiecie jak wyglądają szkilety skoro służyli złym bogom to budowali im pomniki na ich cześć , a także miejsce gdzie tworzyli nowych nekromantów (Chodzi mi o katakumby. Bo nekromanci wcale nie muszą zabijać aby powiększać swą armię trochę magii i odpowiednia wiedza i możesz tworzyć legiony bezwolnych marionetek które są na każdy twój rozkaz. A także potrzebowali miejsca skąd mogli by wyruszać na żyjących.
Co do tego co napisała Triss prości nieumarli były bezwolnymi marionetkami na usługach swych mistrzów. Jedyni którzy przejawiali oznaki inteligencji byli właśnie Lisze i Upiory


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#20 2010-03-08 19:20:52

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Ciąg dalszy..

Wysilaj się wysilaj... Ty wymyśliłeś fabułę to Ciebie pytamy, dyskutujemy tu właśnie o tym, prawda ?
No ale całkiem ciekawe to co wymyśliłeś. Jeszcze co do nieumarłych już zostawmy ten temat Ja mam swoje zdanie i widzę Ciebie nie przekonam, tak samo Ty mnie, przynajmniej w sensie tym, że tak powinno być wszędzie i to jest jedna jedyna prawda ^^ Mi o to nie chodzi, tobie pewnie też nie, no ale nic ^^

Offline

 

#21 2010-03-09 09:38:52

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Ciąg dalszy..

Wetnę się - nieumarli tak, fajny pomysł. Ale jeśli chcesz z nich zrobić super inteligentne istoty, które same myślą i działają bez żadnego pana, co ich kontroluje, to spróbowałabym z nich zrobić jakieś wampiry. To jest moim zdaniem dość trafny pomysł, bo i działają sami, a do tego są dość trudni do pokonania.
Można by zrobić coś w stylu "Trinity Blood", aczkolwiek nie do końca, bo nie będziemy mieć roku 3060 ani konfliktu zbrojnego. ^^ Chociaż z drugiej strony konflikt zbrojny imho byłby dość wskazany.
Jednakże to jakby wasza działka, więc ja nie będę więcej wtykać nosa. ^^" Tylko podsuwać moje idee.

EDIT: Tak na marginesie, to taki ciąg dalszy mżna by dać jako historię wstępną do RPG. Ale z pewnością wy wpadliście na to wcześniej. ^^" Taa... zacofana jakaś jestem...

Ostatnio edytowany przez Mikuu (2010-03-09 09:44:20)

Offline

 

#22 2010-03-09 10:24:23

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Ciąg dalszy..

W tym wypadku nieumali zostaną na takim poziomie jakim są czyli sługi swych panów. Powiem szczerze nie przepadam za wampirami które stanowią całkiem inną grupę nieumarłych dla których lepiej żeby ludzie żyli niż gdyby zostali wybici i wskrzeszeni. Kolejnym minusem nieumarłych myślących jest to że będą mieli różne poglądy na temat danej kwesti. Bo ich siła to nie intelekt a liczba zawsze starają się przygnieść wroga swoją nieskończoną liczbą. Jeśli można to jeszcze wczoraj w nocy wpadłem na pomysł który nawiązuje do Heroes 3 a konkretnie do nekromanty Sandro. Chodzi mi o to że ktoś podobny stał za wywołaniem wojny a kiedy wojna się skończyła musiał zastosować bardziej bezpośrednie środki czyli ożywienie swych braci. Ale tu z kolei pojawia się pytanie skąd on się wziął jedną z możliwości jest to że źli bogowie przywórcili go do życia i kazali mu przygotować świat do inwazji coś jak w Warcraft 3 xD


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#23 2010-03-10 09:30:02

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Ciąg dalszy..

W gruncie rzeczy masz rację. To jak mają się na ludziach mścić, to jakieś allipy by z nich zrobić - chociaż z drugiej strony to praktycznie są takimi jakby duchami. Chociaż nie trzeba by było "tworzyć" żadnych nieumarłych - przecież to mogą być ludzi, tylko z nadnaturalnymi umiejętnościami i trochę wyróżniających się wyglądem. Albo jakieś demony czy rządne krwi złe anioły - nie wiem sama. Jednym słowem - apokalipsa. Coś jak "Kuroshitsuji" trochę - anioły masakry, czy jak to można określić. Tak w ogóle, to dużo osób próbuje wplątać tu wątek z gier, jak widzę. Zwłaszcza do takich gier, gdzie są nieumarli (co jest z resztą oczywiste, skoro szukamy odpowiedniej ich rasy). Heroes III - znam, trochę gram, a raczej grałam, więc czaję o co ci biega.

Ja już nie mam żadnych pomysłów - zrobić orki czy ghule, albo coś w tym stylu i będzie posprzątane - ostatecznie Główny Zły będzie ich kontrolował w celu zawładnięcia światem/zniszczenia świata/stworzenia nowej, doskonałej rasy nadludzi (niepotrzebna skreślić. xd). Ja się już nie mieszam i zostawiać ciąg dalszy wam.

Offline

 

#24 2010-03-10 10:14:38

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Ciąg dalszy..

Demony odpadają ze względu na ilość ich występowania są najpowszechniejszymi czarnymi charakterami. Bo zły bohater typu Sandro który był mistrzem manipulacji i oszustwa nadał by się idealnie. Bo co to za filozofia oszukać bandę dzieciaków i władców z przyrostem ambicji. Demony mają to do siebie że bawią się z ofiarą aż ta w końcu staje się zbyt silna i demon przegrywa. Nekromanci mają to do siebie że postępują w sposób systematyczny i regularny gdy mają okazje wykorzystują ją zresztą mam pewną słabość do tej rasy. Do sposobu jak posługują się innymi np demonami do walki przeciwko ludzią. Nie są rasą widowiskową tylko cichą która nie marnuje okazji.
Oczywiście wplątywanie wątków z gier jest dobrą metodą ale trzeba potrafić to zrobić wyczuć moment kiedy dany wątek będzie pasował. Bo wszystko to co piszę na forum bazuje pośrednio lub bezpośrednio na grach.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

#25 2010-03-11 18:25:15

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Ciąg dalszy..

Mikuu napisał:

W gruncie rzeczy masz rację. To jak mają się na ludziach mścić, to jakieś allipy by z nich zrobić - chociaż z drugiej strony to praktycznie są takimi jakby duchami. Chociaż nie trzeba by było "tworzyć" żadnych nieumarłych - przecież to mogą być ludzi, tylko z nadnaturalnymi umiejętnościami i trochę wyróżniających się wyglądem. Albo jakieś demony czy rządne krwi złe anioły - nie wiem sama. Jednym słowem - apokalipsa. Coś jak "Kuroshitsuji" trochę - anioły masakry, czy jak to można określić..

Można ludzi z jakiegoś zgromadzenia czy zakonu, albo po prostu ludzi którzy praktykowali czarną magię, przez co ich skóra i wygląd się zmienił na dość niezbyt piękny i przyciągający
Demony nawet mogą być, tylko nie takie zwykłe, można coś wymyślić, a właściwie nie wiem co. A jeśli pomysł byłby oryginalny, nie wyciągnięty z gier to tym bardziej ciekawsze by było - jeśli chodzi o mnie, ciężko by mi było wymyślić ^^

Offline

 

#26 2010-03-11 18:41:56

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Ciąg dalszy..

A może by coś takiego: pojawia się mag, który twierdzi, że jest prawdziwym Avatarem a Aang to oszust i uzurpator. Wyzywa go na pojedynek, wygrywa i więzi go a zadaniem graczy byłoby uratowanie Aanga z niewoli.


Goodbye

Offline

 

#27 2010-03-11 18:45:36

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Ciąg dalszy..

Jakichże graczy, hm ? ^^ Chodziło Ci może o resztę postaci.. ? (Najpewniej się pomyliłaś? ) Chociaż to się nie bardzo składa, gdyż to Aang jest głównym bohaterem, ale takie coś również jest wizją ciekawą.. chociaż nie wiem, czy to by się mogło w ciągu dalszym kreskówki zrealizować.

Offline

 

#28 2010-03-11 19:31:45

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Ciąg dalszy..

Triss napisał:

Jakichże graczy, hm ? ^^ Chodziło Ci może o resztę postaci.. ? (Najpewniej się pomyliłaś? ) Chociaż to się nie bardzo składa, gdyż to Aang jest głównym bohaterem, ale takie coś również jest wizją ciekawą.. chociaż nie wiem, czy to by się mogło w ciągu dalszym kreskówki zrealizować.

Takich graczy:

Mikuu napisał:

EDIT: Tak na marginesie, to taki ciąg dalszy mżna by dać jako historię wstępną do RPG. Ale z pewnością wy wpadliście na to wcześniej. ^^" Taa... zacofana jakaś jestem...

Co do kwestii nieumarłych (czy innego paskudztwa tego typu) jestem na nie - zupełnie nie pasują do klimatu serii... Może dajmy od razu obcych z planety obcych, co?

Ostatnio edytowany przez Shady Eyes (2010-03-11 19:35:31)


Goodbye

Offline

 

#29 2010-03-11 19:46:08

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Ciąg dalszy..

A, chyba że W każdym razie, tu rozmawiamy głównie o kreskówce, o jej ciągu dalszym, o RPG to gdzie indziej powinniśmy rozmawiać no ale nic, to się również przyda, myślę ^^
Właściwie.. racja, nie pasują, gdyby się bardziej zastanowić, ale i tak mógłby być zrobiony dalszy ciąg. Może coś bardziej z jakimiś mitycznymi istotami, o xP

Offline

 

#30 2010-03-14 15:58:45

 Agrael

Mag Ziemi

2358841
Zarejestrowany: 2009-06-19
Posty: 466
Punktów :   

Re: Ciąg dalszy..

Co do kwestii nieumarłych (czy innego paskudztwa tego typu) jestem na nie - zupełnie nie pasują do klimatu serii... Może dajmy od razu obcych z planety obcych, co?

Sam nic mądrego nie wymyśliłaś wszystkie inne opcje są głupsze jedna od drugiej. Mag który jest prawdziwym Avatarem to jest pomysł wciśnięty na siłę i jest banalnie krótki,a do tego motyw ten był wykorzystywany wiele razy np Gothic 4(podaje przykład z gier bo za anime nie przepadam. Bo ile można z tego wycisnąć bo to będzie powtórka z początku Awatara zmieniony będzie tylko wróg. Mój pomysł ma zalety daje dobry początek chodzi mi o pojawienie się sił uśpionych od wieków ( nie mówie o nieumarłych ani o demonach które są tak nudnym motywem że hej) proponuje wykorzystać jako podstawę fabuły ludzką głupotę i chciwość, ale tak jak wspomniałem wszystkie inne pomysły są wtórne ten ma wiele zalet i daje większe pole do popisu jednak trzeba umieć nim pokierować. Istnieje też opcja że Aang znalazł coś czego nie powinien ale ten motyw też jest pospolity. To może tak: Że krainę ogarnia powoli dziwne szaleństwo  ludzie padają jego ofiarą co jest dobrym motywem do zdrady np przyjaciół Aanga którego jako jedynego póki co nie dotkneło szleństwo. Pomsł nie jest taki najgorszy jednak ja podaje tylko wstęp tyle ile udało mi się na poczekaniu wymyślić.


"Wszyscy ludzie marzą, ale nie w ten sam sposób. Ci, którzy marzą nocą w zakurzonych zakamarkach umysłu, budzą się za dnia by odkryć marność tych snów. Lecz marzyciele dnia są niebezpieczni, gdyż mogą śnić z otwartymi oczami, by ten sen ziścić." T.E. Lawrence

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleach-tales.pun.pl www.twierdzazakonow.pun.pl www.laboraptorium.pun.pl www.zieloneberety.pun.pl www.ktnewsfansubs.pun.pl