Avatar - Legenda Aanga

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-03-27 20:01:42

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Jaskinia

Niedaleko Lasu znajdującego się w pobliżu Ba Sing Se. Jest to pagórek, w środku którego znajdowała się jaskinia.

- Nieźle. - powiedziała gładząc się po podbródku - Jednak coś potrafisz. - usiadła na jakimś głazie. Isan podszedł do niej i położył się u jej stóp. Podrapała go za uchem. Spojrzała na zewnątrz. Nie mogła dostrzec niczego poza gęstą zasłoną deszczu. Westchnęła.
- Rozpadało się na dobre. Dziś już chyba nigdzie nie zajdziemy. Trzeba tu będzie przenocować.

Offline

 

#2 2010-03-27 20:05:58

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Jaskinia

Minato

Minato poklepał kamień, na którym siedział. Był bardzo twardy, jak to kamień - czego innego się spodziewać. W niektórych miejscach był nieco ostrawy, a na krawędziach - całkowicie.
Spojrzał na pole. Deszcz był bardzo gęsty.
- Tak, najwyraźniej... No niestety.
W grocie nie było zbyt przytulnie, miło, ciepło - ale trzeba było jakoś sobie poradzić. Lepsze to, niż spanie na mokrej, grząskiej trawie, podczas deszczu...

Offline

 

#3 2010-03-27 20:08:34

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Jaskinia

Dotknęła dłońmi twarzy. Były zimne. Chuchnęła w nie i zbliżyła do ognia. Miłe ciepło przenikało jej skórę.
- Cóż zrobić. - powiedziała - Przynajmniej czegoś się o tobie dowiem za ten czas. - uśmiechnęła się lekko nie patrząc na niego.

Offline

 

#4 2010-03-27 20:13:13

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Jaskinia

Minato


- Dowiesz się o mnie? W takim razie i ja może co nieco o tobie.. - Powiedział, również uśmiechając się. Patrzył wciąż na pole, na krople, opadające gęsto, szybko z nieba. Ręce oparte miał na kolanach. Odwrócił głowę w stronę płomieni. Ciepło ogarniało i jego. W tym miejscu, dzięki ogniu, zdecydowanie było cieplej, niż na zewnątrz. Przesiadł się tak, że siedział w stronę ogniska, dzięki czemu zrobiło się mu jeszcze cieplej.

Offline

 

#5 2010-03-27 20:17:42

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Jaskinia

W jaskini zrobiło się trochę cieplej. Dziewczyna zmrużyła oczy. Fakt, była trochę senna. Jednak nie chciała okazywać tego po sobie. Ciągle powstrzymywała się od ziewnięcia. Podparła rękoma głowę i przyglądała się płomieniom tańczącym na patykach wydających przy tym ciche trzaski.
- Jak długo podróżujesz? - zapytała w końcu.

Offline

 

#6 2010-03-27 20:28:09

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Jaskinia

Minato

Minato patrzył na płomienie, zmieniające swoje kształty i połyskujące na kolory jasnej czerwieni, żółci i pomarańczy.
- Nie tak długo. - Powiedział Mortred. - Dwa, może trzy miesiące.
Poprawił swoje włosy, opadające na twarz, gdyż przez deszcz za bardzo przylegały do niej.

Offline

 

#7 2010-03-27 20:38:36

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Jaskinia

Ziewnęła. Po prostu nie mogła się powstrzymać. Zmrużyła oczy jeszcze bardziej. Jednak nie odpłynęła w sen. Jeszcze nie. Jeszcze za wcześnie na bujanie w obłokach. Przecież dopiero zapadła noc.
- Rozumiem... - powiedziała - Mogę wiedzieć, z jakiego powodu podróżujesz...?

Offline

 

#8 2010-03-27 20:54:08

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Jaskinia

Minato

Z twarzy Minato uśmiech nie schodził ani na moment.
- Cóż, nie przepadam za rozmowami na ten temat. - Powiedział. Nie chciał bym smutasem tak zwanym. - Jednakże... Nie miałem zbyt miłego otoczenia, jeśli chodzi o upodobania. - Ostatnie słowa wypowiedział z lekkim śmiechem. Lubił przeobrażać rzeczy w żart, by nie tworzyć smutnej atmosfery, mrocznej. Spojrzał na swoją skórę. Nie przeszkadzało mu jak wygląda, choć możliwe, ze innym tak.

Offline

 

#9 2010-03-28 13:07:18

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Jaskinia

Oparła się o kamienną ścianę. Isan otworzył oczy i wyjrzał na zewnątrz. Suzuran ciągle patrzyła w ogień.
- Ciągle nie dostałam zadowalającej odpowiedzi. - odparła - Powiedz, dlaczego?
Chciała to wiedzieć. Chciała, choć nie wiedziała dlaczego. Wbrew wszystkiemu i wszystkim lubiła słuchać długich historii z przeszłości. Zawsze słuchała do końca. Lubiła uświadamiać sobie, że jest inna niż wszyscy. Nie tylko pod względem wyglądu czy cech charakteru, ale również przeszłości.

Offline

 

#10 2010-03-28 13:29:35

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Jaskinia

Minato

Chłopak był nieco zdziwiony. Bardzo ta dziewczyna ciekawska... No ale co tam. Podparł podbródek na ręce, opartej na prawej nodze. Nie miał jednak zamiaru opowiadać dłuższych historii.
- W wiosce, w której mieszkałem kiedyś, ludzie zajmowali się... czarną magią. - Zaczął chłopak. Mówiąc to, jego twarz nie miała praktycznie wyrazu. - Uczono tam obrzydlistw, przeróżnych... - Urwał na chwilę, przypominając sobie co nieco. Zacisnął oczy i otworzył je. - Nie chciałem tego robić. Nie wiem, czy tylko ja, czy ktoś jeszcze... Opuściłem pewnego dnia wioskę i nie mam zamiaru do niej wracać.
Skończywszy mówić, uśmiechnął się jednym kącikiem ust. Tak, cieszył się, że nie został tam na dłużej.
- Tak to było. - Powiedział z lekkim śmiechem. Dziewczyna głównie zadawała jemu pytania, a on odpowiadał. Niech teraz ona coś o sobie opowie...
- A Ty, dlaczego podróżujesz?

Offline

 

#11 2010-03-28 14:01:04

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Jaskinia

Wiedziała, że prędzej czy później o to zapyta. Musiała odpowiedzieć, nie było wyboru.
- Długo by opowiadać. - zaczęła - Kiedyś miałam wielki dom, wielki majątek i wielką rodzinę. Dorośli nigdy nie interesowali się nami, dziećmi. Nawet rodzice. Uczyliśmy się wszystkiego sami, co niekiedy nie przychodziło zbyt łatwo. Pewnej nocy, gdy była pełnia, jak dziś, nasz rodzinny dom wraz z wszystkimi, nie licząc mnie, mojej siostry i Isana, który wydostał się z ostatniej chwili, stanął w ogniu. Miałam może cztery, pięć lat. Nie pamiętam. Stałam tak razem z siostrą. Ona krzyczała, błagała każdego o pomoc w wydostaniu ich. A ja stałam. I nawet w chwili, gdzie wszystko płonie nie uroniłam ani jednej łzy. Dlatego podróżuję, bo nie mam gdzie wrócić.
Patrzyła w ogień. W jaskini było bardzo cicho. Słychać tylko szum deszczu i trzaski płomieni.
- Pewnie się zastanawiasz, dlaczego nie byłam w rozpaczy, co? - spytała po chwili uśmiechając się blado - Otóż odpowiedź jest prosta. Nikt nie nauczył mnie płakać.

Offline

 

#12 2010-03-28 14:11:20

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Jaskinia

Minato

Jego głowa zwrócona była w stronę płomieni. Kątem oka spoglądał jednak na dziewczynę. W jego oczach można było wyczytać zastanowienie, lekkie zdziwienie również w nich gościło.
- Nikt nie... nauczył Cię płakać? - Powiedział nieco ciszej niż normalnie. Współczuł dziewczynie, nie miała bowiem miłej przeszłości... Była ona bardzo smutna i nieszczęśliwa. Strach może paraliżować, przez strach można się po prostu patrzeć, to rozumiał. Jedynie jej ostatnich słów nie pojmował.

Offline

 

#13 2010-03-28 14:26:11

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Jaskinia

Dziewczyna nic nie mówiła. Jednak po chwili się odezwała.
- Nikt. - odparła poważnym tonem - Nikt się mną nie zajmował od najwcześniejszego dzieciństwa. Nie mówiłam nic, bo nikt mnie nie tego nauczył. Nie czytałam ani nie pisałam niczego, bo nikt nie raczył mnie podszkolić. Nie odczuwałam smutku, bo owe uczucie nie odstępowało mnie nawet na chwilę. Z tego powodu nigdy nie płakałam. Nawet wtedy, gdy widziałam jak tańczące płomienie porywają moją rodzinę na tamten świat. Przyznam się, że za nimi nie tęsknię. - skończyła. Wzięła jakiś patyk i pogrzebała nim w palenisku.

Offline

 

#14 2010-03-28 14:38:13

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Jaskinia

Minato

- Rozumiem... - Mruknął cicho Minato. Nikt nie zajmował się nią, nikt nie interesował... Nim przynajmniej w jakimś stopniu interesowano się. Smutna przeszłość dziewczyny wprawiała, przynajmniej jego, o współczucie. Patrzył w strzelające płomienie. Deszcz wciąż mocno, gęsto padał. Robiło się coraz później. On sam również stawał się lekko senny, co można było zauważyć w jego oczach. Złapał się za czoło, osunął je lekko w dół i zaraz znów podparł sam podbródek ręką.

Offline

 

#15 2010-03-28 14:51:49

Aruchi

BB

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 4216
Punktów :   

Re: Jaskinia

- Jest późno. - powiedziała nagle - Nie musisz powstrzymywać się od snu. I nie bój się. - dodała po chwili uśmiechając się lekko - Nie okradnę cię. Mam pieniędzy aż nadto.
Ogień powoli przygasał. Nie było już potrzeby go pilnować. A nawet jeśli to nie było już patyków, by go ponownie rozpalić. Oparła podbródek na zaciśniętej pięści i wyglądała na zewnątrz. Powoli przestawało padać. Powoli. Jakieś wściekłe psy wyły w ciemnościach. Jednak ona nie wracała na nic uwagi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kinofan3gp.pun.pl www.wonaruto.pun.pl www.noth.pun.pl www.max-bakugan.pun.pl www.vregimentironforge.pun.pl