Avatar - Legenda Aanga

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#31 2009-08-03 16:07:00

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Weszłam do pałacu i udałam się do swojego pokoju. Nikogo nie było , najwyraźniej jeszcze spali. Wzięłam strój , wyszłam z pałacu i poszłam na basen.

Offline

 

#32 2009-09-07 19:29:22

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Lekko chrzęszcząc zbroją, maszerował przestronnymi korytarzami Pałacu Władcy Ognia. Szybkimi spojrzeniami lustrował wszystko dookoła. Nie miał pewności, czy nowy Władca nie przyszykował dla niego czegoś... specjalnego. W końcu jego ojciec nie miał z nim najlepszych stosunków. Ale teraz wojna się skończyła... Po 4 latach żeglowania, jako jeden z najmłodszych kapitanów w dziejach Narodu Ognia znowu był w domu. Dom - nie był pewien, czy może jeszcze tak nazywać ten kraj. Wszystko wyglądało tak obco, nieznajomo. Tak samo, jak obco wyglądał rozkaz, który otrzymał kilka tygodni temu. "Wojna skończona. Wracać do domu."

Ostatni raz był w tym pałacu 5 lat temu, razem z ojcem na naradzie wojennej. Wtedy też widział go po raz ostatni. Nie wiedział, czy będzie w stanie być spokojnym stając naprzeciwko jego zabójcy. Wszyscy mówią o tym, że to właśnie Władca Ognia Zuko zabił jego ojca... Z drugiej strony - teraz to ON był jego przełożonym.

Zbliżył się do strażników strzegących sale tronową. Jego drogę natychmiast zagrodziła para włóczni. Spojrzał posępnym wzrokiem po twarzach strażników.

- Powiedzcie Władcy Ognia - rzekł z przekąsem - że przybył kapitan Raion Zhao, dowódca floty południowo-zachodniej i... prosi... - prawie warknął -  o audiencję w celu zdania raportu.

Jeden ze strażników skłonił się, po czym ruszył do komnat Władcy.

Ostatnio edytowany przez Azgarth (2009-09-07 19:33:44)

Offline

 

#33 2009-09-08 09:39:59

 Black Heart

Założyciel

16217684
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 193
Punktów :   
Zainteresowania: Pisanie opowiadań , oglądanie
Żywioł: Ogień
Wiek: 21
WWW

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Siedziałem na tronie, gdy przyszedł do mnie strażnik i powiedział że kapitan Raion Zhao przyszedł prosić o audiencję.
- Proszę go wpuścić - powiedziałem.


Pamięć i szacunek tym, którzy odeszli nagle, pozostawiając nam jedynie wspomnienia. - Feri Potzner
I am the master of your whole heap
I am the pack that flock ya like sheep

Offline

 

#34 2009-09-08 17:31:08

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Kiedy strażnicy otworzyli przed nim drzwi, pewnym krokiem wszedł do sali tronowej. Ostatni raz był tutaj dawno temu, z ojcem, jeszcze za panowania Ozai'a. Niewiele się zmieniło, brakowało jedynie płomieni w jakich zawsze skąpany był podest i tron Władcy Ognia.

Zbliżył się do Zuko i ukłonił sztywno po czym przyklęknął na jedno kolano i oparł o nie rękę, pochylając jednocześnie głowę.

- Panie, zgodnie z Twoim rozkazem południowo - zachodnia flota zacumowała w zatoce Azulonu, w porcie stolicy. Od czasu mojego ostatniego raportu straciliśmy tylko jeden statek wraz z załogą. Pozostałe 4 są nietknięte i właśnie są rozładowywane. Żołnierze zostali zwolnieni do domów.

Uniósł lekko głowę i zerknął na młodszego od siebie chłopaka siedzącego przed nim. Zmrużył lekko oczy.

- Jak mogę ci służyć... Władco Ognia?

Offline

 

#35 2009-09-09 10:41:47

 Black Heart

Założyciel

16217684
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 193
Punktów :   
Zainteresowania: Pisanie opowiadań , oglądanie
Żywioł: Ogień
Wiek: 21
WWW

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

- Na razie patroluj okolice - odpowiedziałem - w późniejszym czasie otrzymasz kolejne instrukcje.


Pamięć i szacunek tym, którzy odeszli nagle, pozostawiając nam jedynie wspomnienia. - Feri Potzner
I am the master of your whole heap
I am the pack that flock ya like sheep

Offline

 

#36 2009-09-10 22:00:58

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Wstał, skłonił się i bez słowa opuścił salę. Wyszedł przed pałac i odetchnął głęboko świeżym powietrzem. Wciąż był podenerwowany, więc postanowił się nieco przejść.

Offline

 

#37 2009-09-18 16:26:28

Nickia

Gość

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Po dłuższym spacerku po Ba Sing Se, postanowiłam odwiedzić Garey'a. Zanim to zrobiłam poszłam pochodzić po ogrodach królewskich. Zuko, znaczy się Władca ognia, pozwalał mi tu chodzić. W końcu jest taki dobry... W oddali zobaczyłam sylwetkę mężczyzny. Gdy wyłoniła się z cienia zaczęłam się przyglądać.
Był to chłopak. Około 19 roku życia. Wyglądał poważnie. Zaraz spostrzegłam uderzające podobieństwo do zmarłego admirała Zhao. Nie znałam go zbyt dobrze, ale dobrze pamiętałam jak wyglądał. "To był zły człowiek" - pomyślałam. Wystraszyłam się, ale tak naprawdę sama nie wiedziałam czego. Gdy był ok. 4 metry ode mnie wydusiłam z siebie:
- D-d-dzień d-dobry... - powiedziałam drżącym głosem kłaniając się lekko. Uśmiechnęłam się wyjątkowo serdecznie.

 

#38 2009-09-18 20:19:02

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Pogrążony w niewesołych myślach, szedł spacerowym krokiem po ogrodzie pałacowym. Gdy akurat kontemplował swoje dość osobliwe spotkanie w Władcą Ognia, jak z pod ziemi na jego drodze wyrosła młoda dziewczyna. Musiał jej nie zauważyć, zaalarmowało go dopiero jej powitanie.
- Dobry. - odparł krótko nieco zdezorientowany jej uśmiechem. Widząc ukłon, przyłożył pięść do napierśnika w żołnierskim pozdrowieniu. Zdecydowanie nie przypominał sobie tej twarzy.
- Tak myślę... - dodał niepewnie. Cała sytuacja była dla niego ciut dziwna. - Znamy się? - spytał unosząc brew.

Offline

 

#39 2009-09-19 16:05:45

Nickia

Gość

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Zdziwiłam się. Większość nie dziwiła by się na zwykłe, uprzejme "Dzień dobry". Nawet gdy się kogoś nie zna...
- Nie. - odpowiedziałam wyjątkowo szybko - Znaczy... To już nie można powiedzieć komuś 'Dzień dobry jak się kogoś nie zna? - spytałam tak samo szybko i uśmiechnęłam się zadziornie. To nie było na miejscu. Kolejna gafa... Zdarzają mi się one coraz częściej. Chłopak, a może raczej młody mężczyzna, wyglądał poważnie. "Nie mam w ogóle szacunku do osób nieznajomych" - pomyślałam. Sądząc po jego zbroi można było powiedzieć, że jest wojskowym, czy jak się to tam nazywa, a ja się do niego odezwałam jak do kolegi z podwórka. Nie będę teraz tego 'naprawiać' słowami. Czekałam na jego odpowiedź.

 

#40 2009-09-19 17:47:11

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Odpowiedź dziewczyny sprawiła, że uniósł brew jeszcze wyżej. Nie tego się spodziewał. Może nie widziała kim jest. Ostatecznie, jej zadziorna odpowiedź nawet przyjemnie go zaskoczyła... Przypatrzył się jej sceptycznie, lustrując od góry do dołu. Gdzieś w kącie jego ust zabłąkał się niewielki uśmieszek.
- Można. - odparł powoli. - O ile przy okazji nie tarasuje się komuś przejścia. Poza tym... wnioskując po Twoim zachowaniu, nie wyglądasz mi na kogoś z dworskiego otoczenia, co więc tu robisz? - zapytał neutralnie.
Obszedł ją z boku, jakby zamierzając iść dalej, ale przystanął czekając najwyraźniej na odpowiedź.

Offline

 

#41 2009-09-19 20:18:41

Nickia

Gość

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

- Hmm... - odpowiedziałam nie tracąc zadziornego uśmiechu - Jestem przyjaciółką Władcy Ognia, Zuko. Mam na imię Nickia. Jestem z Królestwa Ziemi, ale przyjechałam do przyjaciela. A z kim mam przyjemność...? - zapytałam zawieszając głos. Nie zwróciłam uwagi na pytanie.

 

#42 2009-09-19 20:35:33

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Tym razem się skrzywił. Przypatrzył się jej raz jeszcze, jakby dopiero teraz zobaczył ją zobaczyło.
- Sami przyjaciele, co? - mruknął cicho, bardziej do siebie, niż do niej. Po chwili ciszy, jakby otrząsnął się z zamyślenia. Obrócił się przodem do niej, kłaniając się lekko.
- Jestem Raion Zhao, kapitan floty Narodu Ognia. - przedstawił się chłodno, acz uprzejmie. - A cała przyjemność jest po mojej stronie. - dodał nawiązując do jej pytania.
- To wielka przyjemność móc spotkać przyjaciółkę Władcy Ognia. - przywołał na twarz uśmiech, który nie sięgnął jednak oczu.

Offline

 

#43 2009-09-19 20:47:05

Nickia

Gość

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

"Przyjaciółkę?" - spytałam siebie w duchu bardzo zdziwiona. Rzuciłam tylko tak, żeby podkreślić, że nie wdarłam się do jego ogrodów, ale trochę mnie zdziwiło, że stanowisko Zuko jest dla niego tak ważne.
- Nie, Nie.... - odpowiedziałam śmiejąc się serdecznie w brązowe oczy chłopaka - Cała przyjemność po MOJEJ stronie... - uśmiechnęłam się. - Więc... - zbliżyłam się i zadarłam wzrok do góry, gdyż był ode mnie dużo wyższy - Raion... Jeśli nie masz nic ważnego do zrobienia, to możne przejdziesz się ze mną po ogrodach. Mam jeszcze trochę czasu, ale nie chcę się narzucać. - zapytałam trochę zakłopotana.

 

#44 2009-09-19 20:59:01

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Westchnął cicho i mruknął cicho do siebie: - No to pięknie, Raion.
Spojrzał na chwilę w niebo, zastanawiając się co ma odpowiedzieć. Przez chwilę ważył różne "za" i "przeciw" po czym w końcu spojrzał znowu na nią.
- Może być. - odparł krótko. Wskazał ręką drogę. - Chodźmy zatem, statek i tak nie odpłynie beze mnie. Mam nadzieję. - uśmiechnął się kwaśno.

Offline

 

#45 2009-09-20 17:20:39

Nickia

Gość

Re: Pałac w stolicy narodu ognia

Poszliśmy. Droga była piękna, jak na ogrody królewskie przystało.
- Um.... - zaczęłam niepewnie - Mówiłeś coś o statku, nie? - spytałam - Opuszczasz stolicę?

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.graonaruto.pun.pl www.wilkowiecka.pun.pl www.ggczat.pun.pl www.inzynieria2010.pun.pl www.forumrozrywkowe.pun.pl