#16 2009-10-10 16:45:51

Nickia

Gość

Re: Port

Uśmiechnęłam się. Tym razem nie szyderczo.
- Twa intuicja mnie zadziwia. - odpowiedziałam już poważna. - Jak mniemam Raion Zhao, tak? - zapytałam retorycznie. Wstałam i stanęłam przed chłopakiem, bo nie wypadało przedstawiać się na siedząco. - Zwą mnie Kin. - Skłoniłam się. - Wiele o Tobie słyszałam. - w kąciku ust pojawił się niewielki cień uśmiechu - Tak. Mam sprawę. Poszukuję nauczyciela Magii Ognia. Byłabym zaszczycona gdybyś mógł mnie uczyć. - Zacisnęłam pięść, a drugą dłonią objęłam ją. Podniosłam obie na wysokość piersi i skłoniłam się pasie z poważną miną. Teraz tylko podziwiałam swoją odwagę i starałam się, żeby moją wypowiedź nie uznał za arogancję.

 

#17 2009-10-10 18:18:12

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Port

Uniósł brwi w zaskoczonym wyrazie twarzy i jeszcze raz zmierzył ją wzrokiem. Kompletnie zbiła go z tropu. Przez głowę przeleciało mu przynajmniej kilkanaście pytań. Kiedy zastanawiał się na odpowiedzią, pojawił się młody chłopak z długą, zdobioną włócznią.
- Wasza włócznia, kapitanie! - zawołał już z daleka. Szybko podał mu przedmiot i stanął obok nerwowo spoglądając to na Kin, to na niego. Raion łypnął na niego i odparł miękko:
- Dziękuję, Rugo. Wracaj na okręt.
Chłopak zasalutował i ruszył pędem z powrotem. Kapitan odprowadził go wzrokiem, ciągle zastanawiając się nad prośbą dziewczyny. W końcu odwrócił się do niej i odparł:
- Nie jestem zaskoczony, że tyle o mnie wiesz. Każdy z odrobiną wolnego czasu może dotrzeć do takich informacji. Nie wiem jednak skąd wzięłaś pomysł, że chciałbym uczyć ciebie, czy kogokolwiek innego.
Oparł się ciężko na włóczni, przekładając ciężar ciała na prawą nogę i syknął cicho. Na horyzoncie wschodził księżyc w pełni. Zaklął cicho. Nie cierpiał mieć racji.
- Nie należę do osób lubiących nauczanie. Dlaczego ja? W mieście jest przecież mnóstwo instruktorów, czyż nie?

Offline

 

#18 2009-10-10 18:27:43

Nickia

Gość

Re: Port

- Tak, jest. - Odpowiedziałam krótko i dosyć obojętnie - Jestem dość wybredna. Nie wybredna, a raczej porządna. Chcę mieć nauczyciela, który da mi radę. Jestem trudną uczennicą... - zawiesiłam głos i zastanowiłam się chwilę. Przełknęłam ślinę po tym kłamstwie - Tyle o Tobie słyszałam, podziwiam Cię. Gdy zobaczyłam, że wypływasz zmartwiłam się. Nie znalazła bym nauczyciela równego Tobie. Nie chodzi o Magię Ognia, tylko o to jak bardzo chcę być twoją uczennicą. Proszę zgódź się. - spoważniałam się - Zrobię wszystko co każesz... - dodałam stanowczo.

 

#19 2009-10-10 18:41:56

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Port

Tym razem wybuchnął śmiechem. Śmiał się przez chwilę, zupełnie jakby ktoś opowiedział mu świetny dowcip. Kiedy przestał się śmieć popatrzył na nią kpiąco. Nagle spoważniał i rzekł:
- Takiej niedorzeczności nie słyszałem już od bardzo dawna. - zamilkł na chwilę - Uważasz, że "dam ci radę"? Dobre sobie. Zobaczymy, czy ty mi podołasz. - uśmiechnął się lekko. - Powiedzmy, że się zgadzam się. Pod dwoma warunkami.

Offline

 

#20 2009-10-10 20:17:36

Nickia

Gość

Re: Port

Czułam się poniżona. Wcale nie byłam desperacka, więc byłam gotowa odmówić i zmienić zdanie, lecz chciałam się dowiedzieć wszystkiego. Uniosłam brew i zrobiłam nieciekawą minę.
- Och, jeszcze się zdziwisz. Jestem trudną uczennicą, ale także zdolna.
Zaraz po tym parsknęłam niegłośnym śmiechem.
- Tylko dwa? Dobra... - uniosłam głowę i uśmiechnęłam się dumnie - Jakie?! - Rzuciłam mu w twarz jakbym chciała rzucić wyzwanie.

 

#21 2009-10-10 21:13:53

Azgarth

Użytkownik

6331925
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-09-02
Posty: 177
Punktów :   

Re: Port

Uśmiechnął się lekko w odpowiedzi na jej wybuch. Wszystko tak jak się spodziewał. Albo była bardzo utalentowaną aktorką, albo faktycznie szukała nauczyciela. Odpowiedział jej uprzejmie, nie przestając się uśmiechać:
- Po pierwsze, słuchasz moich pleceń lub moich oficerów. Na statku my stanowimy prawo i nie ma tam miejsca na samowolkę. Poza tym, jeżeli faktycznie będę cię uczył, posłuch wszystko ułatwi - mnie i tobie. Po drugie, trzymasz się z daleka od mojej kabiny. I tyle. - nie miał zamiaru tłumaczyć się z drugiego warunku. - Czy jest to dla ciebie do przyjęcia? - spytał już całkiem poważnie, bez cienia złośliwości. Wewnątrz siebie był bardzo ciekawy jej decyzji. "Jeśli teraz nie wymięknie, to może być interesująco." - pomyślał.

Offline

 

#22 2009-10-11 14:22:56

Nickia

Gość

Re: Port

- Oczywiście! - Odpowiedziałam poważnie i gwałtownie się wyprostowałam jakbym stanęła na baczność. Miałam wielką ochotę odwzajemnić jego uśmiech lecz zachowałam powagę. - Zrozumiałam, że wypływam razem z Tobą... - zdziwiłam się, bo zabrzmiało to trochę jak pytanie.

 

#23 2009-10-11 19:23:58

Ecco

Użytkownik

13104998
Call me!
Skąd: Przed twoim nosem xP
Zarejestrowany: 2009-08-15
Posty: 367
Punktów :   
WWW

Re: Port

Podróż stakiem bardzo mi się dłużyła. Gdy zobaczyłam z dala port pomyślałam: "Już myślałam, że to się nie skończy". Wysiadłam i odetchnęłam świeżym powietrzem Narodu Ognia. Siadłam na ławce. -To tu mogę szukać siostry? - powiedziałam sama do siebie. Zamyśliłam się... i tym samym opuściłam realny świat.

Offline

 

#24 2009-10-11 19:27:45

Nickia

Gość

Re: Port

Jako Nickia.
Był ranek. Po wypoczynku w domu Garey'a postanowiłam się przejść. Trafiłam do portu, wcale nie przez przypadek. Lubię to miejsce. Jest takie ciekawe. woda, statki... Ludzie. Spacerowałam tak, aż w oddali ujrzałam dziewczynę. Uśmiechnęłam się i podeszłam do niej.
- Hej, mogę się dosiąść? - zapytałam.

 

#25 2009-10-11 19:29:18

Ecco

Użytkownik

13104998
Call me!
Skąd: Przed twoim nosem xP
Zarejestrowany: 2009-08-15
Posty: 367
Punktów :   
WWW

Re: Port

-Tak, jasne. - Uśmiechnęłam się do nieznajomej. Co cię tu sprowadza?

Offline

 

#26 2009-10-11 19:32:18

Nickia

Gość

Re: Port

Usiadłam na ławce i zaczęłam się nerwowo rozglądać, a zaraz po tym popatrzyłam na dziewczynę.
- Na ławkę czy do portu? - zapytałam retorycznie i zaśmiałam się. - Chciałam zobaczyć czy jest mój statek... A ciebie? - zapytałam ponownie i znowu zaczęłam się rozglądać.

 

#27 2009-10-11 19:35:10

Ecco

Użytkownik

13104998
Call me!
Skąd: Przed twoim nosem xP
Zarejestrowany: 2009-08-15
Posty: 367
Punktów :   
WWW

Re: Port

Przypłynęłam tu, bo chcę znaleźć zaginioną 11 lat temu moją siostrę. Wiem od jakiegoś szalonego staruszka, że widziano ją tu, w Narodzie Ognia. -Jak masz na imię? - Spytałam z ciekawości.

Offline

 

#28 2009-10-11 19:38:03

Nickia

Gość

Re: Port

- Nickia. - odpowiedziałam krótko nie przestając się rozglądać. Zaraz po tym spuściłam głowę z rezygnaca. - Nie widzę go tu... - zastanowiłam się chwilę a zaraz po tym dodałam - 11 lat temu... Warto ją szukać? - zapytałam i zdałam sobie sprawę, że walnęłam gafę. Było mi wstyd. - A tak poza to Ciebie jak zwą?

 

#29 2009-10-11 19:43:39

Ecco

Użytkownik

13104998
Call me!
Skąd: Przed twoim nosem xP
Zarejestrowany: 2009-08-15
Posty: 367
Punktów :   
WWW

Re: Port

-Hmm.. Riku. W tej chwili zdałam sobie sprawę, że te 2 lata poszukiwań to tylko strata czasu. Postanowiłam, że zatrzymam się w tej miłej wiosce.

Offline

 

#30 2009-10-11 19:44:59

Nickia

Gość

Re: Port

"Nie walnęłam gady!" - pomyślałam ucieszona i zaraz się uśmiechnęłam. chyba nie wiedziała o co mi chodzi.
- Na ile się zatrzymałaś? - zapytała, bo ni c lepszego nie przychodziło mi do głowy.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.laboraptorium.pun.pl www.czternastka.pun.pl www.ktnewsfansubs.pun.pl www.bleach-tales.pun.pl www.zieloneberety.pun.pl